EnglishEnglish
 
Kasia Popowska

Kasia Popowska

sob., 31 stycznia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

KASIA POPOWSKA zaśpiewa w Starym Klasztorze!


Autorka niekwestionowanego hitu „Przyjdzie taki dzień” wystąpi 31 stycznia w klubie muzycznym Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

Kasia urodziła się i wychowywała w Łodzi. Przez 10 lat tańczyła w łódzkich formacjach tanecznych, występowała w kółkach aktorskich i angażowała się w organizację wydarzeń kulturalnych. Śpiewać zaczęła mając 16 lat i niemal jednocześnie zaczęła grać na gitarze.

W 2007 roku pod pseudonimem „Poppysinger” założyła kanał na portalu YouTube i jako pierwsza Polka rozpoczęła falę "me singing” w kraju.

Nagrania szybko zdobyły rekordową oglądalność (ponad 12 milionów odsłon oraz 35 tys. subskrybentów z Polski i zza granicy).

Wtedy pojawiła się w 2 edycji programu "Mam Talent". Mimo licznych protestów ze strony widzów, z programu odpadła wcześnie, ale YouTubowe konto stało się jeszcze bardziej popularne.

W 2009 przeprowadziła się do Warszawy, gdzie szkoliła swoje umiejętności wokalne. Tam wygrała casting na główną rolę wokalną w disney’owskim filmie animowanym "Zaplątani" i jako filmowa Roszpunka znalazła się w obsadzie obok Macieja Sthura, Danuty Stenki oraz Julii Kamińskiej.

W 2011 dołączyła do ekipy międzynarodowego projektu "Poland... Why Not?", promującego polskich artystów za granicą.

W 2013 wyjechała do Londynu. „Pracowałam w restauracji, a w wolnych chwilach pisałam piosenki. Szykowałam też wspólne projekty z poznanymi na miejscu muzykami, tak aby nadal pracować nad sobą muzycznie.”, tak opisuje swoje doświadczenia tuż przed spotkaniem Marcina Kindli i Tomka Konfederaka. Producenci, którzy znali Kasię z talent show i Internetu, zaprosili ją na spotkanie w Polsce. Po nagranym wspólnie demo rozpoczęli pracę nad debiutanckim albumem Kasi. „Nagle wszystko przybrało zwariowanego tempa. Ciężko było uwierzyć, że po tak wielu wzlotach i upadkach, niespodziewanie znaleźli się tacy, którzy mieli ten sam cel co ja i uwierzyli we mnie.”.

W czerwcu 2014 Kasia zadebiutowała singlem „Przyjdzie taki dzień”, który po kilku tygodniach dotarł na 1. miejsce listy AirPlay Chart (BMAT) jako oficjalnie najczęściej odtwarzany utwór w polskich rozgłośniach radiowych. Utwór doprowadził ją na sceny „Lata Zet i Dwójki”, Eska Music Awards oraz Sopot Polsat Festival. 16 września 2014 ukazał się debiutancki album „Tlen” wydany przez Universal Music Polska.

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.