EnglishEnglish
 
Kasia Wilk

Kasia Wilk

niedz., 12 kwietnia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zapraszamy na pierwszy koncert Kasi Wilk we Wrocławiu! Koncert odbędzie się 12 kwietnia w gotyckich wnętrzach klubu muzycznego Stary Klasztor.

Kasia Wilk to autorka tekstów, kompozytorka i przede wszystkim wokalistka z mocnym głosie. Według czasopisma "Machina" to jedna z 50. najlepszych polskich wokalistek. W tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności na muzycznej scenie. Zadebiutowała w 2005 roku w Opolu wraz z zespołem Kto To, gdzie dzięki piosence "Gdy minie sen" zajęli II miejsce.  Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Ich wspólne hity "Ważne"  i "Sacrum" doczekały się wielu nagród m.in. II miejsce w konkursie opolskich premier, Superjedynka, a wspólna płyta "Eudaimonia" pokryła się złotem uzyskując sprzedaż powyżej 15 000 egzemplarzy. Śpiewała w chórkach u Kayah (m.in. koncert "MTV Unplugged") i do dziś współpracuje z Adamem Sztabą

Solową przygodę Kasia rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą singla „Pierwszy raz". Wówczas udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. W tym samym roku ukazał się jej solowy album „Unisono", z którego pochodzi utwór „Do kiedy jestem", który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009. Kolejny album pt. "Drugi raz" Artystka wydała w 2011. Pochodzący z niej singiel "Escape" został nagrodzony "Brązową Premierą" na festiwalu w Opolu, a następny - "Po prostu" walczył o nagrodę na Festiwalu Sopot Top Trendy. Obecnie pracuje nad trzecią płytą.

Artystka wystąpi z zespołem w składzie:

Tomasz Jędrzejewski - piano
Kacper Pietrzyk - bas
Dominik Jaske - perkusja

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.