EnglishEnglish
 
Katerina Tsiridou i Rebetiko Band

Katerina Tsiridou & Rebetiko Band

niedz., 16 października 2016, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Katerina Tsiridou, gwiazda rebetiko z Grecji wystąpi w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza 16 października na kolejny wieczór z cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze, tym razem z Grecją w roli głównej!

Grecka gwiazda stylu rebetiko Katerina Tsiridou wraz zespołem zaprezentuje wrocławskiej  publiczności program "Szlaki Rebetiko". Podczas imprezy nie zabraknie okazji do spróbowania znakomitych greckich win, które pozwolą widzom pełniej wczuć się w atmosferę koncertu.

Rebetiko jest formą muzyki, u swych początków podobną do portugalskiej muzyki fado. Jest muzyką ulicy, która opowiada o miłości, ubóstwie, narkotykach i undergroundowym życiu. Jej popularność rozprzestrzeniała się przeszło sto lat temu u podnóża przybrzeżnych portów, w miejscach spotkań greckich uchodźców z Azji Mniejszej.

Już od wczesnych lat Katerina uczyła się gry na fortepianie, gitarze a także baglamie – tradycyjnym istrumencie strunowym. Mimo jej młodego wieku, od wielu lat uważana jest za jedną z najlepszych artystek stylu rebetiko i tradycyjnej greckiej muzyki. 

Katerina ma na swoim koncie występy na największych scenach w Atenach a także niezliczone występy zarówno na terenie całej Grecji jak i innych krajach. Uczestniczyła w wielu programach telewizyjnych i radiowych w swoim rodzimym kraju a także we Francji i Cyprze.

Muzyka Kateriny łączy w sobie wiele wpływów, od początków swojej kariery eksperymentowała z artystami z całego świata podczas koncertów i seminariów muzyki rebetiko i smyrneiko. Pracowała z bluesmenami: Louisian Re, Bob Brozmann, Jolly Jumper i Big Mo, przy projekcie łączącym bluesa z rebetiko, ze szwedzką grupą rebetiko 'The Meraklidhes ", a także z grecką grupą rapową Imiskoumbria. Brała także udział w filmie dokumentalnym o Roza Eskenazy "Mój słodki kanarek". Była jednym z członków-założycieli zespołu Kompania. Wydali dwie płyty, a każda z nich była w top 10 na WMCE (list przebojów World of Europe).

Wkrótce wydana zostanie nowa, solowa płyta Kateriny Tsiridou, która powstała w hołdzie dla wielkiego greckiego kompozytora Panagiotisa Toundasa. Ten koncert daje krótkie wprowadzenie do muzyki rebetiko i miejmy nadzieję, zainspiruje widza do głębszego zainteresowania tradycyjną grecką muzyką.

 

 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.