EnglishEnglish
 
Kazik na Żywo (KNŻ)

Kazik na Żywo (KNŻ)

niedz., 15 lutego 2015, 19:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

KNŻ – ostatni występ we Wrocławiu!


KNŻ, czyli Kazik na Żywo żegna się z publicznością! Zespół (początkowo pod nazwą Kazik) powstał w 1991 roku w składzie:

wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992 roku. W 1994 roku zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę „Na żywo, ale w studio”.

Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs,  a niedługo po tym w szeregi wstąpił gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 roku ukazała się druga płyta „Porozumienie ponad podziałami”. W 1998 roku zespół dołączył do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi,  a jego kawałek znalazł się na pierwszej składance „Muzyka przeciwko rasizmowi”, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej W 1999 roku grupa wydała trzeci album: „Las Maquinas de la Muerte”.  W połowie 2000 roku zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff). W 2002 roku wyszła ostatnia płyta - wydawnictwo podsumowujące działalność koncertową zespołu pt.”Występ”.

W 2004 roku zespół przerwał działalność, a ostatni koncert grupa zagrała

23 maja 2004 w Warszawie w Parku Skaryszewskim Dnia 29 maja 2008 zapadła decyzja o reaktywacji zespołu Kazik Na Żywo.

Pierwszy koncert po reaktywacji KNŻ odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim Klubie "Od Nowa". Powrócono do składu z lat 1995-2000 (gitarzystą został ponownie Robert Friedrich).

Pod koniec listopada 2011 ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana „Bar La Curva / Plamy na słońcu”. Obecnie osiągnęła już status złotej płyty i jest jedną z najlepiej sprzedających sie polskich płyt.

W związku z odejściem z zespołu Roberta "Litzy" Friedricha zapadła decyzja o zakończeniu działalności KNŻ.

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.