EnglishEnglish
 
Kazik Staszewski i Kwartet ProForma

Kazik Staszewski & Kwartet ProForma

pt., 14 września 2018, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Radio Wrocław zaprasza na koncert

KAZIK & KWARTET PROFORMA – 14 września we Wrocławiu

Lider zespołu Kult i legenda polskiego rocka, Kazik Staszewski na kolejnym występie w Sali Koncertowej Radia Wrocław. 14 września wystąpi wraz z „jedynym pięcioosobowym kwartetem w Polsce”, czyli Kwartetem ProForma. 

Kwartet ProForma, choć koncentruje się na własnych piosenkach, warsztat aranżacyjny wyrobił sobie przez lata grywania utworów Jacka Kaczmarskiego, Stanisława Staszewskiego, Georgesa Brassensa, Nicka Cave’a czy Toma Waitsa. Zespół od lat tworzył autorską muzykę do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.
 
Podczas koncertu w klimatycznej Sali Koncertowej Radia Wrocław usłyszymy nie tylko piosenki z najnowszej płyty, ale i utwory znane już z „Taty Kazika” i „Taty 2”. Kazik & Kwartet Pro Forma lubią zaskakiwać -  do programu koncertów często przemycane są utwory z solowych płyt Kazika oraz klasyki punk rocka i piosenki autorskiej.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne, oraz od 2012 roku perkusja.

Skład:

Kazik Staszewski – śpiew
Przemysław Lembicz –gitara, śpiew
Piotr Lembicz – gitary
Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew
Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew
Marek Wawrzyniak – perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.