EnglishEnglish
 
Koncert charytatywny: The Crackers

Koncert charytatywny: The Crackers

wt., 6 grudnia 2016, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncert charytatywny The Crackers, podczas którego odbędzie się licytacja dla podopiecznych Anny Dudkiewicz Fundacji Opieka i Troska.

The Crackers

W 1997 roku kilku zafascynowanych "czarną muzyka" przyjaciół zaczęło grać próby w osadzie Orle. Po pierwszym koncercie na Festiwalu Izerskim postanowili założyć zespół nazywający się na początku Promyczki, potem Promilki, aż w końcu The Crackers Band. Zespół ukierunkował się głównie na muzykę funk i jej podobną.

Pojawili się m.in. w reality show Bar i Uwaga Hotel. Zagrali na festiwalach jazzowych, jak Koblenz czy Gladbeck (Niemcy) oraz przed pięćdziesięciotysięczną publicznością na Rynku we Lwowie wspierając pomarańczową rewolucję. Zespół jest również organizatorem corocznego festiwalu Groove Power w Srebrnej Górze.

W 2005 roku zespół skrócił nazwę do The Crackers i podpisał kontrakt z wytwórnią EMI Music Poland. Rok później wydali pierwszą płytę Funky State of Mind

W roku 2006 z zespołu odeszła wokalistka Bogna Jurewicz oraz puzonista Radosław Bąk, a nową wokalistką zespołu została Joanna Kwaśnik, współpracująca z innym projektem muzyków – Funkofelkami. Po tej zmianie zespół zaczął eksperymentować również z muzyką soul i R&B.

Skład Zespołu:

Joanna Kwaśnik – wokal
Krzysztof Borowicz (Boro) – instrumenty klawiszowe
Daniel Kraus (Danek) – saksofon
Bartosz Niebielecki (Mr. Shuffle) – perkusja
Andrzej Szeremet (Szary) – gitara
Zbigniew Nowak (Zbylu) – gitara
Sebastian Ragiel (Bastek) – gitara basowa

Bilety
Sprzedaż zakończona.