EnglishEnglish
 
Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny

niedz., 1 stycznia 2017, 20:00
( Wejście od godz. 19:30 )


sprzedaż zakończona
Opis

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprosić na niepowtarzalny noworoczny koncert muzyki klasycznej, filmowej i operowej w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej. Specjalnym gościem wieczoru będzie wybitna krakowska sopranistka Katarzyna Gierla. W gotyckich murach jednej z największych i najstarszych budowli Wrocławia zabrzmią utwory m.in. A. Vivaldiego, W.A. Mozarta, J.S. Bacha, G. Rossiniego, G. Puccini, J. Straussa. W takiej scenerii każdy, nawet początkujący miłośnik muzyki może odkryć na nowo muzykę klasyczną, filmową i operową oraz gotycką architekturę. Serdecznie zapraszamy!

Historia Kościoła

Kościół Świętej Marii Magdaleny we Wrocławiu jest jednym z najstarszych kościołów w Polsce, jego historia sięga XI wieku. Mimo zniszczeń spowodowanych pożarami i wojnami kościół zachował gotycką architekturę z XIV wieku. Jednak najcenniejszą częścią budowli jest bogato zdobiony późnoromański portal zdobiący boczne wejście, około 200 lat starszy niż reszta budynku. Dwie wieże, od czasów II wojny światowej pozbawione wykończenia, górują nad Wrocławiem na wysokości 72 metrów. Pomiędzy nimi znajduje się Most Pokutnic, na którym jak głosi legenda pojawiają się pokutujące dusze zmarłych podróżników. Kościół jest obecnie parafią Kościoła Polskokatolickiego w RP.

Orkiestra Miasta Wrocławia

W skład tej młodej, ale doświadczonej formacji wchodzą profesjonalni muzycy - uczestnicy i laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Na co dzień występują m.in. w Orkiestrze Akademii Beethovenowskiej oraz Filharmonii Krakowskiej. Zespół cechuje niezwykła lekkość a zarazem wyrazistość i dynamika brzmienia, która objawia się szczególnie w niecodziennej akustyce zabytkowych budowli Wrocławia. Prywatnie to pasjonaci muzyki barokowej, którym gra dla Państwa sprawi prawdziwą przyjemność. W ich repertuarze znajdują się największe dzieła muzyki klasycznej oraz filmowej m. in.: A. Vivaldiego, W.A. Mozarta, J.S. Bacha, A. Piazzolli, E. Morricone i J. Williams‘a.

Katarzyna Gierla

Z wyróżnieniem ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie dr hab. Olgi Popowicz . W trakcie ich trwania zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej partią Królowej Nocy z opery „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta. Jest solistką Gal Operowych i Festiwali Muzycznych, w tym m.in.: koncertu dedykowanego wielkiemu tenorowi pt.: „Wiesław Ochman i Jego epoka”, zorganizowanego w Filharmonii Narodowej w Warszawie; koncertów XI i XII Letniego Festiwalu Muzycznego w Krynicy Zdroju oraz koncertu 19. Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego W 2015r. podczas Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury śpiewaczka otrzymała wyróżnienie za najlepiej wykonaną arię polską – aria Hanny z opery „Straszny Dwór” S. Moniuszki.

Program

W.A. Mozart - “Eine Kleine Nachtmusik”
A. Vivaldi - Cztery Pory Roku - „Wiosna” cz. I
E. Morricone „Gabriel’s Oboe” z filmu Misja
A. Mozart - Aria Zuzanny z opery Wesele Figara
J.S. Bach - Koncert Brandenburski Nr 3
F. Schubert - Ave Maria
A.Vivaldi - Cztery Pory Roku „Zima” cz. III
H. Arlen - “Over The Rainbow”
A. Schnittke - “Polka”
G. Puccini - Aria Lauretty ”O mio Babbino caro”
G. Puccini - Aria Musetty “Quando me'n vo”
G. Bizet - Preludium z Opery Carmen
E. Kunneke - Walc Bostoński - Strahlender Mond
J. Strauss - „Odgłosy Wiosny”

Czas trwania ok. 1 godz. 30 min.

Bilety:

60 zł - bilet normalny
40 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów - tylko z ważną legitymacją)

Bilety
Sprzedaż zakończona.