EnglishEnglish
 
Koncert przy świecach: Joao de Sousa Sekstet

Koncert przy świecach: Joao de Sousa Sekstet

niedz., 5 lutego 2017, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

Zapraszamy na koncert portugalskiego wokalisty i gitarzysty João de Sousa. Tym razem João przedstawi swój najnowszy projekt z kwartetem smyczkowym. W nowych, niebanalnych aranżacjach zabrzmią piosenki z ostatniej płyty Luta, klasyka portugalskiego fado i polskiej piosenki. Nie zabraknie takich przebojów, jak Porque te vas, Chorando Se Foi (Lambada) czy Miłość ci wszystko wybaczy. 

João de Sousa jest artystą znanym i cenionym na polskiej scenie muzyki rozrywkowej. Portugalczyk współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Piosenki João znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego, od którego najnowsza płyta luta zebrała świetne recenzje. 

W najnowszym projekcie Portugalczykowi towarzyszą nie tylko doskonali muzycy jazzowi, ale też klasyczni. Kompozycje João wynikają z luzofońskich korzeni artysty, jego fascynacji jazzem i brzmieniem polskiego instrumentarium, a aksamitny, ciepły głos muzyka zdobył już serca rzeszy fanów. To kawałek Portugalii, który doskonale zaaklimatyzował się w polskiej rzeczywistości.

Skład: 

João de Sousa - wok./git.
Dominik Gawroński - trąbka
Kwartet smyczkowy:
I skrzypce - Karolina Krężelewska
II skrzypce - Dorota Pindur
altówka - Aleksandra Pawłowska
wiolonczela - Monika Łapka

Bilety
Sprzedaż zakończona.