EnglishEnglish
 
KROKE i MAJA SIKOROWSKA

KROKE & MAJA SIKOROWSKA

wt., 15 marca 2011, 20:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

KROKE & MAJA SIKOROWSKA w programie greckich pieśni i piosenek


Renoma i doświadczenie oraz młodość, talent i uroda. Piękna dziewczyna śpiewająca po grecku oraz  światowej klasy zespół czujący bezbłędnie etniczne klimaty. Bałkany i Orient, Morze Śródziemne z jego wyspami, nieparzyste rytmy i melizmaty tworzą razem świat niezwykły. Świat egzotyczny, ale nie egzotyką rodem z taniego obrazka. To jest muzyka pozostająca w pamięci na długo, płynąca z jej źródeł. Udajcie się z nimi w podróż tam, gdzie miłość to wiersz miłosny, a nienawiść to pchnięcie nożem.

Kroke & Maja Sikorowska to projekt, który pokazuje nowe i zaskakujące muzyczne wcielenie grupy KROKE.
Program, który przygotowali Jerzy Bawół (akordeon), Tomasz Kukurba (altówka) i Tomasz Lato (kontrabas) oraz gościnnie Sławek Berny (perkusja) wspólnie z Mają Sikorowską to projekt grecki.
Zespół, który czerpie inspiracje z tradycji muzycznych Żydów sefardyjskich, Orientu oraz klasyki i jazzu, a powstającej nowej muzycznej jakości daje własną oryginalną stylistykę i emocjonalną głębię, zaprosił do współpracy Maję Sikorowską.

Maja Sikorowska - pół Polka, pół Greczynka (córka Andrzeja Sikorowskiego, twórcy grupy Pod Budą i Greczynki, Chariklii Motsiou-Sikorowskiej), przygotowała piosenki idealnie wpisujące się w nurt i nerw oraz urok dotychczasowej twórczości KROKE.
Słuchacze będą mogli usłyszeć jak świetnie brzmią zarówno nostalgiczne jak i porywające, rytmiczne piosenki śpiewane przez Maję Sikorowską po grecku.

Bilety
Sprzedaż zakończona.