EnglishEnglish
 
Krystyna Mazurówna - Wibracje Taneczne

Krystyna Mazurówna - Wibracje Taneczne

niedz., 2 grudnia 2012, 18:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

Wieczór z cyklu: Wibracje taneczne 

(podsumowanie rocznego programu)

 

Wieczór improwizacji tanecznej z muzyką na żywo

Artyści wieczoru: 
Krystyna Mazurówna 
Dawid Lorenc, Jakub Gontarski, Michał Litwiniec

Po pokazie spotkanie z artystami.

Improwizacja  jako akt całkowitego poddania się muzyce lub wewnętrznym impulsom odczuwanym dzięki muzyce. Dla tancerza improwizacja jest też dziedziną poszukiwań twórczych. Na scenie spotkają się tancerze i muzycy. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.  Główną ideą tego spotkania jest skupienie się na chwili bieżącej i oczekiwanie na coś wyjątkowego.

Krystyna Mazurówna (Polska/Francja) - ukończyła Warszawską Szkołę Baletową w klasie Leona Wójcikowskiego i została zaangażowana do baletu Teatru Wielkiego. Solistka Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała także  w warszawskim Teatrze Syrena. Jej partnerami scenicznymi byli m.in.: Witold Gruca, Stanisław Szymański. Do historii polskiego tańca przeszły jej duety z Gerardem Wilkiem, późniejszym solistą Baletu XX Wieku Maurice’a Béjarta.  Wprowadziła w duecie z Wilkiem taniec jazzowy na sceny teatralne, estradowe i na ekrany telewizyjne. Autorka choreografii m.in. dla Teatru Żydowskiego w Warszawie i dla Teatru Wielkiego w Łodzi. W 1967 roku założyła własny zespół Fantom. Od roku 1968 mieszka w Paryżu. Tańczyła jako solistka w spektaklu Josephiny Baker i w Casino de Paris. Była choreografem w teatrze "Élysées Montmartre” . Założyła zespół "Ballet Mazurówna”, z którym występowała we Francji.  Od lat dziewięćdziesiatych jest felietonistką w nowojorskim tygodniku "Kurier Plus”. Była choreografką w telewizyjnym programie ,,You Can Dance – Po prostu tańcz”, produkcji TVN. W 2010 roku stworzyła choreografię „Chopin inaczej” dla Polskiego Teatru Tańca. W styczniu 2011 r. ukazała się jej autobiograficzna książka „Burzliwe życie tancerki”.

Od 2 marca 2012 r. jest jurorką w tanecznym programie telewizyjnym  ,,Got to Dance. Tylko Taniec”.

Dawid Lorenc - tancerz, choreograf, instruktor tańca współczesnego.  W 2006 roku ukończył program Training Cycle w słynnej szkole Anny Teresy De Keersmaker P/A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios w Brukseli), jednej z najlepszych uczelni współczesnej sztuki tanecznej. Od 1999 roku był związany z Teatrem Tańca Figiel, prowadzonym przez Małgorzatę Lorenc. W latach 2003-06 był członkiem Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. Laureat nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestnik niezliczonej ilości festiwali, warsztatów, projektów tanecznych oraz wymian w Europie i na świecie. Stypendysta Ministra Kultury 2007', European Commission 2006/2007, Flemish Community 2008 oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 2010. Był również uczestnikiem międzynarodowej wymiany programu danceWEB  (2010). Od 2008r. pracuje z grupą Wima Vandekeybusa Ultima Vez z Brukseli. Współpracował z wybitnymi polskimi choreografami, brał udział w spektaklach teatrów dramatycznych w Kaliszu i Legnicy. Instruktor tańca współczesnego i improwizacji na warsztatach w całej Polsce.

Jakub Gontarski – tancerz, trener capoeira, uczy gry na instrumentach orientalnych. Absolwent Polskiej Szkoły Kaskaderów filmowych. Członek Stunt Team Poland. Pre – Instruktor afro-brazylijskiej sztuki walki Capoeira. Licencjonowany instruktor Rekreacji Ruchowej AWF – Wrocław. Pasjonuje się muzyką elektroniczną, etniczną oraz głosem polifonicznym. Uczył się u nauczycieli takich, jak: Milan Kozanek, Yaniv Mitzner, Maria Grudskaya, Iwona Olszowska, Sebastian Flegiel, Witold Jurewicz, Leszek Bzdyl, Jacek Gębura, Master Pernalonga, Master Espirro Mirim, Zuna Kozanek. Od wielu lat prowadzi lekcje, warsztaty, bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych min: w Krzyżowej.

Michał Litwiniec -  muzyk, aktor ,kompozytor, poszukiwacz dźwięków, multiinstrumentalista. Członek Orkiestry Kormorany; twórca grupy muzycznej Pustka, obecnie dyr. Artystyczny legendarnej Art. Cafe Pod Kalamburem we Wrocławiu oraz Kalaczakra Gallery&Coffe; wspracownik Teatru Klinika Lalek z Wolimierza; współkompozytor muzyki do spektakli teatralnych, teatrów telewizji / m.in. Król Lir, Historia o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim, Księga Hioba, Koriolan…/, w 2000r nominowany razem z zespołem do paszportu Polityki za najlepszą muzykę teatralną sezonu. W 2003 Grand Prix Festiwalu Filmowego w Gdyni zdobywa film "Warszawa" z muzyką Kormoranów.; aerofonista w zespole Karbido, współkreator międzynarodowego projektu "Stolik"; współtwórca niezależnego festiwalu sztuki Podwodny Wrocław; prowadzi działalność terapeutyczną na płaszczyźnie muzykoterapii i lecznia dźwiękiem wraz z Niburu Project; twórca i pomysłodawca jedynej w Europie Orkiestry Glinianych instrumentów i spektaklu Gliniane Pieśni; konstruktor instrumentów; obecnie współpracuje z zespołami: Czerwie, Kanał Audytywny , Klinika Lalek , Karbido, Soma Ansamble, Requiem for Mozart, Niburu Project, Chain Smokers, Fale Bardo.

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.