EnglishEnglish
 
Kultur Shock

Kultur Shock

wt., 17 lutego 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

KULTUR SHOCK - pionierzy balkan-punku po raz pierwszy w Polsce!

wROCKfest.pl zaprasza na pierwszy w Polsce występ wywodzącej się z Seattle grupy KULTUR SHOCK.

 

Koncert odbędzie sie 17 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze we Wrocławiu przy ul. Purkyniego 1. Nie będzie to jednak koncert epigonów grunge'u, a pełnokrwisty show pionierów muzyki Balkan-punk.

Zespół Kultur Shock powstał w USA w 1996 roku, a jego liderem, wokalistą i autorem tekstów jest charyzmatyczny Srđan „Gino" Jevđević. Już jako nastolatek, jeszcze w Jugosławii, był gwiazdką muzyki pop, a płyty zespołu Gino Banana osiągały miano złotych. On sam porównywał swoją ówczesną muzykę do tej, którą wykonywał Ricky Martin... „Gino" to Serb z Sarajewa i właśnie w stolicy Bośni przeżył oblężenie miasta. Wspomina, że przez 3 lata musiał obyć się bez bieżącej wody, prądu, pieniędzy.

Stracił wszystko, ale zrozumiał, że człowiek nie może robić rzeczy, których w chwili śmierci będzie się wstydzić. I stworzył Kultur Shock, zespół, który łączy bałkańską tradycję, punk, metal, muzykę cygańską, latynoską, jazz, funk czy rap z radykalnym, lewicowym przekazem społecznym.

„Gino" nie gra grunge'u, ale ma w Seattle wielu przyjaciół z tego kręgu. Kultur Shock produkuje Jack Endino, który nagrywał pierwszą płytę Nirvany „Bleach" i współpracował m.in. z Mudhoney czy Soundgarden. Na ostatniej płycie „Gino" gra też basista Nirvany, Krist Novoselic, który z pochodzenia jest Chorwatem. Jello Biafra, lider słynnego punkowego Dead Kennedys, miał powiedzieć, że „muzyka punkowa powinna brzmieć jak Kultur Shock". Sam „Gino" śpiewał zaś m.in. z doskonale u nas znaną bośniacką grupą Dubioza Kolektiv.

Dziś Kultur Shock to:

- „Gino" Jevđević (voc),
- Val Kiossovski (g),
- Chris Stromquist (dr),
- Paris Hurley (violin),
- Guy M. Davis (bg),
- Amy Denio (sax).

We Wrocławiu zespół promować będzie swoją najnowszą, dziewiątą już płytę - „IX" - do LEGALNEGO i darmowego ściągnięcia pod adresem: www.soundcloud.com/kulturshock].

Album otwiera utwór „Home", który jest też pierwszym singlem.
https://www.youtube.com/watch?v=3exuv-0Hdm4

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.