EnglishEnglish
 
L.U.C Loop Chopin w Eterze

L.U.C Loop Chopin w Eterze

niedz., 5 grudnia 2010, 19:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Klubowe brzmienia Chopina w Eterze


5 grudnia, we wrocławskim klubie Eter, Łukasz L.U.C Rostkowski – tegoroczny laureat Paszportu Polityki, na prośbę różnych instytucji kultury, rozłoży muzykę Chopina na czynniki pierwsze i zaprezentuje własny klubowy projekt zainspirowany utworami wielkiego mistrza. Będzie to premierowa prezentacja tego materiału we Wrocławiu.

Łukasz L.U.C Rostkowski – wrocławski producent muzyczny, kompozytor, performer, autor tekstów oraz reżyser, przygotował w tym roku, na prośbę gdańskiego Festiwalu Chórów i Miasta Wrocław, projekt L.U.C LOOP CHOPIN (czyt. Luk lup Szopen), będący niesztampową, klubową, a nawet taneczną adaptacją muzyki chopinowskiej. Młody artysta od kilku lat w oryginalny sposób miesza muzykę współczesną w postaci trip-hopu, hip-hopu i nowego jazzu z elementami klasyki i muzyki filmowej. Tworząc, opiera się na prywatnej dewizie, „iż muzyka dzieli się jedynie na tą, która bije w rytmie naszego serca i tą, która się z nim rozmija”.

Tym razem L.U.C wykorzystał krótkie fragmenty kompozycji Chopina – tzw. loopy, czyli pętle, będące podstawą współczesnej muzyki rozrywkowej. Swojego seta, opartego na subiektywnie wyszukanych i stylowo pociętych sekwencjach chopinowskich, L.U.C  zaprezentuje wykorzystując elektronikę i komputery. Wystąpi przy akompaniamencie Bartka Niebieleckiego (perkusja), Marcina Spery (kontrabas i bas syntetyczny) i Adasia Lepki (trąbka). – Dziwią mnie dość monotonne i podobne interpretacje muzyki Fryderyka. Chciałbym udowodnić, że Chopin zawarł w swojej muzyce tak potężną dawkę emocji i energii, że odpowiednio ją samplując i aranżując, można by we współczesnym klubie poruszyć nie tylko serca i umysły, ale też paluszki, kolana i biodra. To mój prywatny hołd dla tego wrażliwca – mówi zaproszony do remixowania Chopina L.U.C.

Znany z nietypowych pomysłów i konceptualnych projektów L.U.C zagra w niedzielę 5 grudnia 2010, o godz. 21.00 w Klubie Eter (dawne XO) przy ul. Kazimierza Wielkiego 19 we Wrocławiu. Impreza rozpocznie się o godz. 19.00 występami supportowymi. Bilety w cenie 10zł w przedsprzedaży do nabycia w Empiku w Rynku, a w dniu koncertu w klubie w cenie 15zł. Możliwa jest rezerwacja biletów pod adresem bilety@lionstage.com. Więcej informacji o artyście na  www.eluce.pl

Bilety:

10zł - przedsprzedaż
15zł - w dniu koncertu

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.