EnglishEnglish
 
La Cuneta Son Machin

La Cuneta Son Machin

wt., 7 czerwca 2016, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

LA CUNETA SON MACHIN - cumbia-rock z Nikaragui w Starej Piwnicy!

Nominowany do nagrody Grammy, pochodzący z Niakargui, zespół La Cuneta Son Machin odwiedzi Wrocław w ramach europejskiej trasy promujacej ich najnowszy album "Mondongo". Jedyny w Polsce koncert odbędzie się w niedawno otwartym klube muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15Dla wielbicieli latynoskiego muzycznego szaleństwa, ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Założony w 2009 roku, w Nikaragui, zespół La Cuneta Son Machin, zrodzony został z celebracji Santo Domingo, patrona złodziei i prostytutek w Managua. 

La Cuneta Son Machin stworzył niepowtarzalny dźwięk cumbia-rock, który elektryzuje publiczność na całym świecie, gdziekolwiek zagrają koncerty. 

Znani ze swojego hałaśliwego, scenicznego show, łączą tradycyjne rytmy Nikaragui, cumbia wraz z elementami elektroniki i rocka. Ich występy wzbogacone są o instrumenty - marimby, akordeony, latin percussion i gitary elektryczne. Uważani za bohaterów narodowych Nikaragui, w 2016 otrzymali nominację Grammy dla najlepszego albumu Latin Urban Rock& Alternative za ostatnią płytę "Mondongo". 

Dzięki temu ich muzyka uzyskała  międzynarodowe uznanie.

Muzycy połączyli heavy metal wraz z dźwiękami wywodzącymi się z najbiedniejszych i marginalnych barów Nikaragui w formacie mash-up. Ta niezwykła fuzja przyciągnęła uwagę młodzieży z Nikaragui, ponieważ stworzyli język muzyczny, który wcisnął się pomiędzy wrażliwy mainstream a tradycyjną muzyką ludową Nikaragui.

Kiedy zaczęli tworzyć oryginalną muzykę, cofnęli się do czasów rewolucyjnych modeli muzycznych z 1980 roku i zaczęli przekraczać granice nikaraguańskich stylów ludowych, łcząć je z nowoczesnymi wpływami i tekstami z popularnego slangu wspłczesnej Nikaragui. Miało to na celu stworzenie nowego wyrazu muzycznego, opartego na muzyce popularnej Nikaragui. 

Bilety
Sprzedaż zakończona.