EnglishEnglish
 
Lao Che

Lao Che

niedz., 22 marca 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Lao Che w Radiu Wrocław

Zespół, który wymyka się wszelkim definicjom, łączy gatunki muzyczne i wciąż poszukuje. Do Wrocławia przyjedzie po długiej nieobecności z premierowym materiałem z nowej płyty, która ukaże się na początku marca 2015 roku. LAO CHE w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Zapraszamy.

Lao Che powstało w 1999 roku w Płocku na bazie grupy Koli. Nazwę zaczerpnęli od drugoplanowej postaci z filmu "Indiana Jones" Stevena Spielberga. Lao Che wymyśliło swój własny nurt, w którym rock, folk, muzykę ilustracyjną, piosenkę aktorską połączyło z elementami słuchowiska. 

Do tej pory wydali pięć płyt, z których każda jest inna, ale w swojej odmienności doskonała. Pierwsze trzy płyty przybrały formułę concept albumów, czyli płyt podporządkowanych jednemu tematowi. Na pierwszej z nich pt. "Gusła" zmierzyli się z średniowieczną kulturą wschodnich Słowian. W „Powstaniu Warszawskim” tematem wiodącym okazał się wielki zryw warszawiaków z 1944 roku. Kolejny album "Gospel" podporządkowany został opowieściom o relacjach między człowiekiem a Bogiem. I tym wydawnictwem potwierdzili swoją wysoka artystyczną formę i pozycje na polskim rynku muzycznym. Następna płyta "Prąd stały / prąd zmienny” to ukłon w stronę brzmień lat 80 i pierwsze wydawnictwo w historii Lao Che bez idei przewodniej. I wreszcie „Soundtack” z 2012 roku doskonały brzmieniowo i tekstowo.

Na początku marca 2015 roku ukaże się najnowsza płyta LAO CHE zatytułowana „Dzieciom” i wyprodukowana przez Piotra „Emade” Waglewskiego. 22 marca premierowo materiał z płyty będziemy mieli okazję usłyszeć na żywo w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Zapraszamy!

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.