EnglishEnglish
 
Lao Czesław Tour 2011

Lao Czesław Tour 2011

niedz., 13 marca 2011, 19:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Już w marcu, na wspólną trasę wyruszą dwa zespoły o niesamowitej energii i stylu - Lao Che i Czesław Śpiewa. Po raz pierwszy zespoły wystąpią na jednej scenie w dużych składach, pełnych niekonwencjonalnych dźwięków, barwnych muzyków i szerokim instrumentarium. Czesław Śpiewa  zaprezentuje się w siedmioosobowym składzie wraz ze swoimi przyjaciółmi z Dani. Trasa koncertowa jakiej jeszcze nie było w Polsce. We Wrocławiu artyści wystąpią 13 marca w klubie ETER.

Czesław Śpiewa i Lao Che reprezentują nowe kierunki na polskiej scenie muzycznej. Uznani przez krytykę i publiczność. Najnowsze albumy Czesław Śpiewa -  POP  oraz Lao Che - Prąd Stały / Prąd Zmienny, cieszą się popularnością wśród słuchaczy i świetną frekwencją publiczności na koncertach.

CZESŁAW ŚPIEWA

Czesław Śpiewa, założycielem i twórcą jest duński Polak o niewyparzonych ustach, Czesław Mozil. W 2008 roku ukazał się „Debiut” pierwszy album sygnowany przez Czesław Śpiewa. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. „Debiut” pokrył się dwukrotnie platyną, a po nim ukazały się reedycje płyt Tesco Volue („Tesco Volue” i „Songs for the Gatekeeper”) pierwszego zespołu Czesława, z którym w latach 2002 – 2007 zagrał ponad 200 koncertów w Polsce. 12 kwietnia 2010 roku ukazał się „POP”, album który pokazał jak zgubne jest szufladkowanie i jak cienka jest granica pomiędzy Offem a Mainstreamem. „POP” zachwycił krytykę: „Wybitny koncept album, jakiego jeszcze nie doczekaliśmy się w Polsce po 1989 roku” (Jacek Skolimowski, Dziennik); „Przede wszystkim mamy tu do czynienia z autorską, niebanalną kreacją” (Mirosław Pęczak, Polityka); „Nowa płyta to rozbrajająca mieszanka słodyczy, naiwności, ale i doprawionej szczyptą mroku i ironii wtłoczonych w chwytliwe melodie” (Dominika Węcławek, Życie Warszawy). Na płycie gościnie wystąpili Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka i Nergal. Album promują teledyski „W sam raz” i „Krucha Blondynka”, która została nagrodzona Drewnianym Yachem na Yach Film Festiwal i nominowana w kategorii wideoklip roku na Plus Camerimage Festival. POP potwierdził sukces zespołu, czego najlepszym dowodem była frekwencja podczas tras koncertowych promujących album w całej Polsce.

Skład zespołu Czesław Śpiewa:
Czesław Mozil – wokal, akordeon
Karen Duelund Guastavino – wokal, saksofony, klarnet
Martin Bennebo Pedersen – akordeon
Hans Find Meoller – gitara
Marie Louise von Bullow – kontrabas, gitara basowa
Jacob Munck Mortensen – tuba
Troels Drasbeck – perkusja


LAO CHE

Zespół Lao Che powstał w 1999 roku w Płocku. Od początku swojej działalności zwracał uwagę nietuzinkowym podejściem do muzyki i tekstów. Popularność zespołowi przyniosła wydana w 2005 roku druga płyta „Powstanie Warszawskie”. Wydana w 2008 roku płyta „Gospel” uzyskała status Złotej Płyty. Okazała się ogromnym sukcesem zarówno artystycznym jak i komercyjnym. Aktualnie zespół promuje materiał z najnowszej wydanej w 2010 roku płyty „Prąd Stały / Prąd Zmienny”. Każda piosenka na niej to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym w dorobku zespołu krążku gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespół położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors (m.in.: Hey, Nosowska, Pogodno). W ciągu ostatnich dwóch lat zespół otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.:
•   Nagroda Programu Trzeciego Polskiego Radia, imienia Mateusza Święcickiego – „Mateusz 2008” za „energię i pasję tworzenia, za umiejętność prowokowania ludzi do myślenia na temat natury ludzkiej” (10 września 2008)
•  Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2008
•  Słuchacze Trójki (Polskie Radio, audycja "Radiowy Dom Kultury"), wybrali płytę GOSPEL "najlepszą płytą (z muzyką)" w 2008 roku.
•  17 kwietnia 2009 zespół Lao Che otrzymał nagrodę "Gwarancja Kultury", przyznaną przez TVP Kultura.
•  31 lipca 2010 Lao Che otrzymało Nagrodę m. st. Warszawy przyznawaną dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki
•  Teledysk do utworu "Życie jest jak tramwaj" autorstwa  Łukasz Rusinka został wybrany najlepszym klipem animowanym na 19 Yach Film Festiwal


Skład zespołu  Lao Che:

Mariusz "Denat" Denst – sampler, animacja
Hubert "Spięty" Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna
Michał "Dimon" Jastrzębski –  perkusja
Filip "Wieża" Różański – instrumenty klawiszowe
Jakub "Krojc" Pokorski – gitara prowadząca
Rafał "Żubr" Borycki – gitara basowa
Maciek "Trocki" Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne


13.02.11 godz. 19.00 klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19
LAO CZESŁAW TOUR
Czesław Śpiewa 
Lao Che

bilety:

50 zł – pierwsze 300 szt.,
55 zł – przedsprzedaż,
60 zł – w dniu koncertu

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety do nabycia także w punkcie sprzedaży Biletin                                   (Dlastudenta.pl ul. Świdnicka 19, Wrocław)

Bilety
Sprzedaż zakończona.