EnglishEnglish
 
Koncert Olgi Avigail i Tango Attack ze specjalnym udziałem Sławy Przybylskiej

Koncert Olgi Avigail & Tango Attack ze specjalnym udziałem Sławy Przybylskiej
Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

niedz., 21 sierpnia 2016, 18:00

sprzedaż zakończona
Opis

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Yiddishe Tango - Koncert Olgi Avigail & Tango Attack ze specjalnym udziałem Sławy Przybylskiej 

Polskie i żydowskie tanga przedwojennej Warszawy


"Wspaniałe tanga, które się nie starzeją. Znakomity zespół."
 W taki sposób o artystach koncertu mówi Sława Przybylska, która będzie specjalnym gościem koncertu w Synagodze Pod Białym Bocianem. Wykona na scenie utwory w języku jidysz.

Tanga po polsku, jidisz, hebrajsku i hiszpańsku. "Rebeka", "Bal na gnojnej", "Yiddish Tango", "El Ultimo Cafe". Nowe aranżacje tang w tradycyjnym składzie argentyńskim z kultowym bandoneonem, pozostają w delikatnym balansie między współczesnym brzmieniem a unikalnym stylem tanga. Koncert ukazuje fenomen przedwojennego tanga jako owocu splotu pierwiastków słowiańskich i żydowskich. Warszawa lat 30-tych z jej rewiami, teatrami i kawiarniami była stolicą tanga.

Znakomita większość tang została napisana przez polskich twórców żydowskiego pochodzenia. Dzięki temu dochodziło do twórczej wymiany między polskojęzyczną kulturą popularną Warszawy i jej odpowiednikiem w języku jidysz, która miała swój rozbudowany obieg rozrywkowy.

Olga Avigail - wokal / aranżacje. Pieśniarka, akordeonistka, badaczka wchodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej, śpiewa w jidysz i po hebrajsku. Obecnie mieszka w Jerozolimie. Występuje na prestiżowych scenach i festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Izraelu.

Hadrian Tabęcki - fortepian / aranżacje. Jest kompozytorem, aranżerem, pianistą z Warszawy. Autor muzyki do filmów, przedstawień teatralnych. Komponuje muzykę do wierszy i tekstów Wojciecha Młynarskiego, Wiesławy Szymborskiej, J. Twardowskiego i innych. Laureat wielu nagród za twórczość artystyczną, m. in. za muzykę do spektaklu "Piękna Pani Seidenman".

Piotr Malicki - gitara. Współpracuje z różnymi muzykami, grywa głównie w kameralnych składach. Kilka lat temu odnalazło go i zawładnęło nim tango, jako członek grupy Tangata Quintet wraz z Krzysztofem Jakowiczem wydali płytę "Tango - moja miłość".

Grzegorz Bożewicz - bandoneon. Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Utalentowany i wszechstronny artysta, doceniany interpretator muzyki argentynskiej, greckiej, irlandzkiej. Ukończył UMFC w Warszawie. Koncertuje solowo orazz towarzyszeniem orkiestr i chórów.

źródło: materiały promocyjne organizatora 

Bilety
Sprzedaż zakończona.