EnglishEnglish
 
LENA ROMUL i PILICHOWSKI BAND

LENA ROMUL & PILICHOWSKI BAND

czw., 13 października 2011, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Klub muzyczny Łykend zaprasza na mini-festiwal twórczości najlepszego polskiego gitarzysty basowego. Podczas dwóch wieczorów koncertowych zobaczymy dwie odsłony Pilichowskiego: z jazzmanami – Markiem Radulimi i Tomaszem Łosowskim w projekciePiR2 oraz z zespołem Pilichowski Band z udziałem Leny Romul – wokalistki i saksofonistki, znanej ostatnio z programu Mam Talent.

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą ...solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich dziesięć (nakład wszystkich przekroczył 100.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionow nośników i kilka tysięcy koncertów. Wojtek jest także uznanym wykładowcom gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty do Los Angeles. W 2002 Wojtek oparł swoje brzmienie na wzmacniaczach Ashdown. Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski: Pilichowski Band, PiR2, Jan Bo, Rock Loves Chopin, Music Master: Chopin, Cichoński - Pilichowski Quartet. W marcu 2010 roku ukazała się nowa, studyjna płyta Wojtka pod tytułem :"Fair of Noise". Jest to jego dziewiąty, solowy album. Ukazaniu się płyty towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca ok. 50 koncertów w całym kraju. W marcu 2011 roku odbyła się premiera koncertowej płyty Wojtka – jest to rejestracja koncertu, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia. Płyta objęta została patronatem PR3 PR. Wydawcą jest Polskie Radio i Warmer Music

Lena Romul - śpiew, saxofon. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie saksofonu z wyróżnieniem. Aktualnie studentka saksofonu Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu. Jako siedemnastolatka , w 2007 roku będąc w finale JAZZ JUNIORS 2007 (razem z zespołem S.O.T.B. Quartet) otrzymała wyróżnienie indywidualne jako "Rokująca Nadzieję Instrumentalistka".W 2008 roku na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze została nagrodzona I Nagrodą Indywidualną. Jako Jazz w Dredach w duecie z Patrykiem Kraśniewskim otrzymała III miejsce na Jazz Juniors 2008.Rok później, z własnym zespołem - Lena Romul Quintet - zajęła III miejsce na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal 2009 i I miejsce na Jazz Juniors 2009 (będąc jednocześnie pierwszą kobietą-liderką zwycięskiego zespołu w historii konkursu). Występuje na stałe w zespołach Lena Romul Quintet, NAIL Quartet (kobiecy zespół nurtu jazz-fusion), Presidents of Soul (w tej formacji Lena jest liderką, wokalistką, i współautorką wszystkich utworów wykonywanych przez zespół). Można ja usłyszeć na nowej płycie Wojtka Pilichowskiego, jak i na debiutanckiej płycie zespołu Presidents of Soul. Aktualnie zakwalifikowała się do półfinału programu 'Mam Talent". Zapis jej występu w kwalifikacjach programu w ciągu tygodnia odnotował blisko 200.000 wejść na YouTube: http://www.youtube.co/watch?v=zxoYpj1EY2I. Jednocześnie Lena promuje swój solowy projekt: "Instynktownie", z którym jest w trakcie trasy koncertowej.

PiR2 to trzej muzycy:

Marek Raduli - wszechstronny gitarzysta, kompozytor i aranżer z wieloletnim doświadczeniem na rynku rockowym; obecnie współpracujący z czołówką muzyków jazzowych naszego kraju, autor płyt autorskich i wielu innych projektów muzycznych. Wojtek Pilichowski - gitarzysta basowy, muzyk i kompozytor, nagrał 10 płyt solowych i ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej – w sumie kilka milionów nośników - i dał kilka tysięcy koncertów. Tomek Łosowski - wirtuoz-perkusista, współpracujący z prężnym środowiskiem jazzowym Trómiasta, autor własnej płyty solowej, wykładowca w klasie perkusji na warsztatach muzycznych w całym kraju. Aktualnie zespół promuje najnowsze wydawnictwo DVD: "PiR2 - koncert w Muzycznej Owczarni"

OPIS ALBUMU

Płyta DVD "Koncert PiR2 Muzyczna Owczarnia" to zapis wydarzeń muzycznych z listopada 2010 r., obrazujących ośmioletni dorobek zespołu. Koncert w Jaworkach ilustrują obrazy Pienin, okolic magicznego miejsca, jakim jest klub Muzyczna Owczarnia. To tam powstał projekt zespołu, i tam też jego członkowie chętnie wracają w swoich muzycznych wędrówkach.

źródło: materiały promocyjne organizatora

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.