EnglishEnglish
 
Lenaa Zagórska - Tribute to Sade

Lenaa Zagórska - Tribute to Sade

niedz., 25 czerwca 2017, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem rezerwacje@vertigojazz.pl

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

Lenaa Zagórska - Tribute To Sade

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości wokalistki Sade. Wieczór poprowadzi wrocławska wokalistka Lenaa Zagórska razem z zespołem.

Renata Zagórska - wokal
Robert Kamalski - saksofon
Tomasz Jędrzejewski - instrumenty klawiszowe
Michał Wilczyński - gitara
Andrzej Stagraczyński - bas
Tomasz Garbera - perkusja

Sade Adu właśc. Helen Folasade Adu (ur. 16 stycznia 1959 w Ibadanie) – brytyjska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna nigeryjskiego pochodzenia. Liderka i wokalistka grupy muzycznej Sade.

Sade Adu, córka nigeryjskiego ekonomisty i angielskiej pielęgniarki, urodziła się w Nigerii, a wychowała we wschodniej Anglii (w hrabstwie Essex).

Jej zespół jest laureatem Brit Awards za najlepszy album (Diamond Life) i trzech Nagród Grammy: w 1986 w kategorii „Best New Artist”, w 1994 w kategorii „Best R&B Performance by a Duo or Group with Vocals” (utwór "No Ordinary Love") oraz w 2002 w kategorii „Best Pop Vocal Album” (płyta Lovers Rock). Grupa nominowana była do American Music Awards i MTV Video Music Awards. Jest zdobywcą platynowych płyt.

W 2002 roku Sade Adu została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego (OBE). Zadedykowała to wyróżnienie "wszystkim czarnym kobietom w Anglii"

Bilety
Sprzedaż zakończona.