EnglishEnglish
 
Less is Lessie, Alskar

Less is Lessie, Alskar

czw., 5 października 2017, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

LESS IS LESSIE

Zadebiutowali w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego koncertu ukazała się w sierpniu 2016. Fragmenty wydarzenia dostępne są także w formie klipów wideo w serwisie YouTube. Od tego czasu brali udział w festiwalach i przeglądach muzycznych, m.in.: Muzyczna bitwa Radia Wrocław (półfinały), Neuro Music (finał - eliminacje do Asymmetry Festival). W grudniu 2016 zagrali autorski koncert "Na Dużym Ekranie" we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty we Wrocławiu, natomiast w lipcu 2017 roku zostali laureatami Sceny Konkursowej na SLOT Art Festiwal.

Obecnie Less Is Lessie jest w trakcie kampanii crowdfundingowej w serwisie Polak Potrafi, której celem jest pierwszego w pełni studyjnego singla “Blackout”. Adres projektu: polakpotrafi.pl/projekt/blackout

Less Is Lessie to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć. Nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez rozmaite przestrzenie, są również próbą zarejestrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia w formie sampli dźwiękowych, w celu jej reinterpretacji i doświadczenia.

Płyta "Live At Uniq Sound Studio", to około godzinna opowieść muzyczna, dla której inspiracją były wybrane wrocławskie klimaty akustyczne. Podróż rozpoczyna się od bagnistego Rakowca, w drugiej części przenosimy się na bocznice kolejowe Dworca Głównego, a w ostatniej pojawiają się obrazy i dźwięki z nieistniejącego już Przejścia Świdnickiego oraz z przejścia podziemnego na Placu Grunwaldzkim.

Zespół tworzą Zofia Wypychowska (gościnnie), Gabrysia Cybuch, Adam Komorowski, Michał Tomczyk, Konrad Mikołajczyk i Filip Kozak.

www.facebook.com/LessIsLessie
www.lessislessie.bandcamp.com
www.youtube.com/channel/UCUBlNJ2n5WhJsM-eL6N2z0A

Älskar

Nasz projekt muzyczny nosi nazwę Älskar. Momentem powstania projektu było poznanie Fismolla, który pomógł nagrać i zrealizować wokalistce naszego zespołu pierwszy autorski utwór pt. Snow White. Piosenka oficjalny debiut miała na antenie radia RAM w audycji Piotra Bartysia w październiku 2016 roku. Po audycji udało się Oli skompletować skład wspaniałych muzyków i w tej chwili gramy w składzie: wokal, gitara, klawisze, bas, perkusja. Mamy 15 autorskich utworów (część w języku angielskim, część w języku polskim). Planujemy wydanie części z nich w formie EPki jesienią tego roku. Tworzona przez nas muzyka plasuje się na pograniczu alternatywy i Indie folk. Sama nazwa zespołu oznacza po szwedzku "miłość", ponieważ nasze utwory nawiązują do baśniowych motywów Skandynawii i fascynacji śnieżnymi, melancholijnymi opowieściami.

Mamy na swoim koncie występ w Radio Czwórka oraz we wrocławskich przestrzeniach, jak np. Stary Klasztor lub Teatr Lalek.

Oto link do autorskiego utworu Oli:
"Snow White", nagranego wspólnie z Fismollem: https://www.youtube.com/watch?v=W1mAImn9WAM

Oraz do dwóch innych autorskich utworów:

"Roby": https://www.youtube.com/watch?v=Y63yEPK_7dw
"Lepiej Wiej": https://soundcloud.com/aleksandra-gierok-641046414/lepiej-wiej

Bilety
Sprzedaż zakończona.