EnglishEnglish
 
LIPALI akustycznie

LIPALI akustycznie

niedz., 17 kwietnia 2016, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

LIPALI zagra akustycznie w Starym Klasztorze!

17 kwietnia w Sali Gotyckiej wrocławskiego klubu Stary Klasztor wystąpi Lipali! Zespół Tomka „Lipy” Lipnickiego zagra swoje utwory w akustycznych aranżacjach. Dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z akustycznym obliczem Lipali ten koncert będzie prawdziwą muzyczną niespodzianką!

Lider zespołu Tomek „Lipa” Lipnicki przewinął się przez parę znanych składów (SHE i Skawalker), ale tak naprawdę jego kariera zaczęła się w 1992 roku po założeniu Illusion. Tylko Hey odniósł w latach 90. podobny sukces, ale to Illusion dysponowało armią bezwarunkowo oddanych zespołowi fanek i fanów. To właśnie Lipnicki wyciągnął polskiego hard rocka z porośniętej siwymi glonami kałuży, wprowadzając go swoimi gitarowymi riffami i niepowtarzalnym wokalem w nową erę. Zespół nie uległ pokusie odcinania kuponów i po wydaniu piątego krążka i pożegnalnym koncercie w 1999 roku zawiesił działalność.

Czując muzyczny głód, „Lipa” już wiosną 2000 roku wydał solowy album „Li-pa-li” z udziałem m.in. Tymona Tymańskiego, zawierający muzykę wyraźnie transową, lekko psychodeliczną, momentami wręcz jazzującą. Był to jednak jednorazowy odskok. W 2003 roku do Tomka dołączyli basista Adrian „Qlos” Kulik i perkusista Łukasz „Luk” Jeleniewski. Rok później ukazała się pierwsza płyta grupy Lipali - „Pi”. Był to swoisty powrót do źródeł - materiał osadzony w stylistyce stricte rockowej, pełen szacunku dla klasyki gatunku. Z kolei na wydanej w 2007 roku płycie „Bloo” pojawili się zaskakujący goście - Leszek Możdżer i hip-hopowa grupa Afront, którzy jednak z łatwością wtopili się w surową estetykę zespołu. W 2009 roku ukazał się trzeci album Lipali „Trio”, grupa intensywnie koncertowała, jeżdżąc po całej Polsce i kończąc rok trasą Eska Rock Tour.

W 2011 roku Lipali ponownie zaskoczyło publiczność, wydając akustyczne DVD pod tytułem „Akustyk Live". W Teatrze Palladium zarejestrowano materiał, który swoją premierę miał 21 czerwca 2011 i został bardzo ciepło przyjęty. Na wydanie regularnego materiału fani musieli czekać ponad trzy lata od wydania „Trio”. Płyta, na której znalazło się 11 nowych kawałków, otrzymała tajemniczy tytuł „3850”. Zespół ewoluował, zachowując jednak wszystko, co stanowiło o jego charakterze: rockowy szpon i bezkompromisowość tekstów „Lipy”. W 2015 roku do Lipy, Qlosa i Luka dołączył Roman Bereźnicki. Już w czteroosobowym składzie zespół nagrał „Fasady”, najdojrzalszą i najbardziej urozmaiconą płytę w swojej karierze. 

Bilety:

miejsca stojące
40 zł – przedsprzedaż
45 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące
55 zł - przedsprzedaż oraz w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.