EnglishEnglish
 
Lora Szafran Sekrety życia według Leonadra Cohena

Lora Szafran "Sekrety życia według Leonadra Cohena"

pon., 27 maja 2013, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Koncert promujący płytę: Sekrety życia według Leonarda Cohena

 
„Sekrety życia według Leonarda Cohena” to najnowsza propozycja płytowa Lory Szafran. Wydany w styczniu 2012 roku krążek zawiera 12 piosenek kanadyjskiego barda w polskojęzycznych przekładach nieodżałowanego Macieja Zembatego oraz Daniela Wyszogrodzkiego i Pawła Orkisza.

Utwory zaaranżowane przez Miłosza Wośko, są bardzo osobistym spojrzeniem Lory na twórczość Leonarda Cohena. Krążek zdobył status "Złotej płyty"!

Lora Szafran uznawana jest za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych.

W 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Od 1988 roku współpracowała z jedną z najlepszych formacji jazzu akustycznego New Presentation. Z grupą tą nagrała dwie płyty: "Lonesome Dancer" (uznana za jazzową płytę roku 1989) i „You've Changed” (1993). 

W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do muzyki jazzowej. W swojej karierze wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając festiwale: Sopot 90 - Grand Prix i Bursztynowy Słowik, Bregenz - Austria 90, Cesme - Turcja 91. Efektem jej działalności w muzyce pop są dwie płyty: „W górę głowa” (1991), „Tylko Chopin” (1994). W 2003 roku ukazał się album Śpiewnik Nahornego, w którym można odnaleźć jedne z popularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego, z którym płyta została nagrana. W 2005 wraz z Patrycją Gola i Beatą Bednarz założyła trio wokalne – Big Stars, z którym zdobyła trzecią nagrodę Festiwalu Jedynki Sopot 2006. W listopadzie 2007 roku ukazała się kolejna płyta „ Droga do ciebie”, zawierająca jazzowe interpretacje polskich standardów, genialnej spółki autorskiej Wasowski – Przybora, w aranżacjach Bogdana Hołowni.

Program koncertu :

1. GOŚCIE (The Guests) - M. Zembaty
2. ALLELUJA (Hallelujah) - M. Zembaty
3. JEŚLI WOLA TWA (If It Be Your Will) - M. Zembaty
4. KTO W PŁOMIENIACH (Who By Fire) - M. Zembaty
5. ZAMGLONE ŻYCIE (The Smokey Life) - M. Zembaty
6. ZUZANNA (Suzanne) - M. Zembaty
7. SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC (Famous Blue Raincoat) - M. Zembaty
8. TAŃCZ MNIE PO MIŁOŚCI KRES (Dance Me to the End of Love) - M. Zembaty
9. OTO JEST (Here It Is) - D. Wyszogrodzki
10. ODCHODZI ALEKSANDRA (Alexandra Leaving) - D. Wyszogrodzki
11. NA TYSIĄC PIESZCZOT W GŁĄB (Thousand Kisses Deep) - M. Zembaty
12. IN MY SECRET LIFE - P. Orkisz

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety: 
55zł - I miejsca
40zł - balkon 

Bilety
Sprzedaż zakończona.