EnglishEnglish
 
Luxtorpeda

Luxtorpeda

niedz., 25 stycznia 2015, 19:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Z przykrością informujemy, iż z powodu choroby Roberta "Litzy" Friedricha niedzielny koncert zespołu Luxtorpeda w klubie Eter zostaje przeniesiony na dzień 25 stycznia. Zakupione bilety zachowują ważność. W imieniu artystów przepraszamy zainteresowanych za zaistniałą sytuację, a Robertowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

"Niestety z powodu mojej choroby Luxtorpeda musi przełożyć koncerty w tym tygodniu. Angina, antybiotyk, łóżko. Masakra." Litz
---
Bilet rodzinny upoważnia do wstępu dzieci do lat 12-tu.
Opis

LUXTORPEDA zagra w Eterze!

wROCKfest.pl zaprasza 14 grudnia do wrocławskiego klubu Eter na koncert LUXTORPEDY,  która promować będzie swoją najnowszą płytę. Gościem specjalnym na koncercie będzie znany poznański skład hip-hopowy Pięć Dwa.

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. 

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytułowana "Robaki",  szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku. 

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabaton itp.  Zespół otrzymał również "Złotego Bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 zespół Luxtorpeda otrzymał 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".

Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki"

Skład :

Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław "Hans" Frencel – głos
Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara
Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

Miejsca stojące (parter):
38 zł – do 31.10.2014
45 zł – od 01.11.2014

Bilet rodzinny (balkon - strefa rodzinna):

Dorosły + 1 dziecko do lat 12:
57 zł – do 31.10.2014
67 zł – od 01.11.2014

Dorosły + 2 dzieci do lat 12:
66 zł - do 31.10.2014
78 zł – od 01.11.2014

Bilety
Sprzedaż zakończona.