EnglishEnglish
 
Maciej Maleńczuk - Psychocountry

Maciej Maleńczuk - "Psychocountry"

pon., 20 maja 2013, 19:30

Teatr Wielki
ul. Fredry 9
61-701, Poznań
sprzedaż zakończona
Opis

Zapraszamy na koncert Macieja Maleńczuka z Zespołem Psychodancing, na którym artysta wykona największe przeboje z płyty Psychocountry, oraz składankę swoich największych hitów z innych płyt.

Maciej Maleńczuk (właściwie Mirosław Maciej Maleńczuk) – wokalista, instrumentalista, poeta, kompozytor, autor tekstów. Artysta, który swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych takich jak: pop, rock, muzyka folk, muzyka country, a również pieśni religijne. Maciej Maleńczuk też jest aktorem teatralnym i filmowym, autorem wierszy i felietonów. 

Zanim stał się artystą popularnym na początku swojej twórczości był określany mianem „barda Krakowa”. Jego  pierwsze kompozycje i artystyczne wykonania utworów początkowo utrzymane były w stylistyce bluesowej. Śpiewał bluesa, pisał wiersze, które drukował w słynnym „Brulionie”. Swój repertuar najczęściej prezentował jako muzyk uliczny grający na ulicach Krakowa, Warszawy, Poznania i innych polskich miast. 

Nominacje i nagrody dla Macieja Maleńczuka:

W 2002 roku Maciej Maleńczuk został Laureatem Yach na „Yach Film Festiwal 2002” w kategorii Najlepsza Kreacja Aktorska za teledysk „Wolność słowa” w wykonaniu zespołu Püdelsi.

W 2010 roku Maciej Maleńczuk został nominowany do nagrody „Yach Film Festiwal 2010”w kategoriach Grand Prix i Kreacja aktorska w utworze pt. „Synu” - wykonawcy: Hasiok&Maciej Maleńczuk.

W 2011 r Artysta został odznaczony przez Ministra Kultury brązowym medalem Gloria Artis

Nominacje do nagrody Fryderyk:

w 1996 roku w kategoriach: Autor roku,  Wokalista roku,
w 1997 roku w kategorii Autor Roku, w 2003 roku w kategorii Wokalista roku oraz razem z Franzem Dreadhunterem w kategorii Autor roku, w 2006 rok w kategoriach: Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna i Album Roku Piosenka Poetycka za płytę Maciej Maleńczuk&Consort pt. „Cantigas De Santa Maria” (Warner Music Poland), Projekt graficzny: Eva Maleńczuk; Szymon Seweryn, w 2008 rok w kategoriach: Autor roku, Wokalista roku, Wideoklip roku, Piosenka roku, Album roku Pop za płytę  Maleńczuk & Waglewski pt. „Koledzy” (Agora S.A.) Reżyser videoklipu: Yach Paszkiewicz, w 2009 roku w kategorii Wokalista roku, w 2010 roku w kategoriach: Wokalista roku, Autor roku za album roku Pop Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing pt. „Psychodancing 2” .

Nagrody Fryderyk:

w 1998 roku w kategorii Album roku - piosenka poetycka za płytę pt.” Maciej Maleńczuk - Pan Maleńczuk” (Music Corner Records).

Bilety
Sprzedaż zakończona.