EnglishEnglish
 
Maciej Maleńczuk PSYCHOCOUNTRY

Maciej Maleńczuk "PSYCHOCOUNTRY"

pon., 25 marca 2013, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

MACIEJ MALEŃCZUK

PSYCHOCOUNTRY 


Skład zespołu:

Maciej Maleńczuk - voc, banjo
Grzegorz Stasiuk - keyboards, akordeon,voc
Andrzej Laskowski - bas, voc
Kuba Frydrych - el. guit  ac. guit . dobro, mandolina, ukulele, voc
Leszek Laskowski - steel guit,
Paweł Głowacki - banjo, mandolina, ac.guit
Tomasz Urban - skrzypce
Maciej Muraszko - perkusja, voc

Koncert Macieja Maleńczuka z zespołem PSYCHOCOUNTRY promujący album o tym samym tytule.

Na płycie znalazło się szesnaście kompozycji utrzymanych w stylistyce country. Większość stanowią interpretacje utworów z repertuaru takich wykonawców jak: Johnny Cash, Tammy Wynette oraz Tim Hardin. Autorem przekładów z języka angielskiego był Maciej Maleńczuk. Cztery piosenki to autorskie kompozycje wokalisty.

Muzyka country nie cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Są imprezy typu Piknik Country Mrągowo, ale przeciętny, polski słuchacz ma mgliste pojęcie o tej muzyce. Dzięki tej płycie Maleńczuk ma szansę zmienić ten stan rzeczy. Niewątpliwą zasługą tego artysty jest przybliżanie naszym słuchaczom twórczości artystów nieco zapomnianych bądź będących na marginesie popkultury. Tak było ze znakomitymi albumami "Psychodancing", "Psychodancing vol.2", "Starsi Panowie", "Wysocki Maleńczuka".

"Psychocountry" to aż 16 kompozycji, w tym 4 to autorskie utwory Macieja. Reszta numerów to klasyki muzyki country (między innymi:  "Stand By Your Man" i "Cat's In The Cradle") oraz świetna, nieco zmodyfikowana, acz niedaleka od oryginału wersja niezapomnianej  "Ballady O Dzikim Zachodzie" z Kabaretu Dudek. 45 lat temu utwór ten został zaśpiewany przez Wiesława Gołasa i Jana Kobuszewskiego.

Psychocountry - album studyjny Macieja Maleńczuka, ukazał się 28 maja 2012 roku nakładem wytwórni muzycznej Warner Music Poland.

Płyta dotarła do 2. miejsca zestawienia OLiS.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.