EnglishEnglish
 
Maciek Balcar Live

Maciek Balcar Live

pt., 23 stycznia 2015, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

„Maciek Balcar Live” będzie się składać z kilkunastu koncertów. To już piąta trasa Maćka Balcara, który konsekwentnie na początku roku rusza w ogólnopolskie tournée. Początek trasy odbędzie się 23 stycznia 2015 r. we wrocławskim BF Impart 2016.

Inaugurujący trasę koncert będzie obfitował w znakomite utwory z repertuaru Maćka oraz starannie dobrane covery legend sceny muzycznej. Artysta ponownie zaprezentuje publiczności swoją solową twórczość, dostarczając palety nastrojów i emocji, efektownych instrumentalnych wybuchów i ulotnych wyciszeń. Dzięki utalentowanym muzykom,  współpracującym z artystą, słuchacze będą świadkami prawdziwej muzycznej uczty, która na długo pozostanie w ich pamięci. 

Koncerty Balcara spotykają się z niezwykle emocjonalnym odbiorem słuchaczy, przenosząc ich w przestrzeń wrażeń, malowaną wyrazistymi tekstami oraz mocnym, intrygującym wokalem Maćka. Nietuzinkowe kompozycje i magia słów artysty powodują, że jego utwory zyskują coraz większą popularność.

Maciek Balcar – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny i filmowy. Niezwykle charyzmatyczny człowiek i ogromny talent muzyczny od ponad dekady tworzy i występuje z zespołem Dżem, który nadal zbiera na każdym swym koncercie tysięczne tłumy. Od tego czasu zespół nagrał dwa albumy studyjne: „2004” oraz „Muza”, który pokrył się platyną. 

Maciek ukazuje swój talent muzyczny także w innych projektach: bierze udział w rock-operze „Krzyżacy”, współpracuje z chorzowskim Teatrem Muzycznym, występuje gościnnie z kilkoma formacjami muzycznymi, - gatunkowo skrajnymi - jak np. Carrantuohill czy Harlem. 

Artysta ma już w swoim dorobku trzy solowe albumy: „Czarno”, „Ogień i Woda”, „Live Trax 12”. Najnowszy krążek, którego premierę zaplanowano na połowę stycznia 2015 r., będzie również wydawnictwem  wyjątkowym, łączącym klimaty muzyki rockowej, folkowej i poezji śpiewanej z małą szczyptą bluesa. 

Podczas swoich solowych koncertów Maciek występuje w towarzystwie znakomitych muzyków: 

Krzysztof „Flipper” Krupa – instrumenty perkusyjne (występuje wraz z Anią Wyszkoni),
Maciej Mąka – gitary (na co dzień grający z zespołem Chemia oraz Agnieszką Chylińską),
Piotr „Quentin” Wojtanowski – gitary basowe (na stałe współpracujący z Renatą Przemyk).

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.