EnglishEnglish
 
MADBALL (USA)

MADBALL (USA)

pt., 11 listopada 2016, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

MADBALL zagra we Wrocławiu! 

wROCKfest.pl zaprasza na jedyny w Polsce koncert amerykańskiej gwiazdy hardcore’a. Madball zagra 11 listopada w klubie muzycznym Stara Piwnica we Wrocławiu!

Madball należy do grona najważniejszych przedstawicieli nowojorskiej sceny hardcore. Grupa powstała w 1988 roku kiedy to wokalista Freddy Cricien ( prywatnie przyrodni brat Rogera Mireta z legendarnej formacji Agnostic Front) jako młody chłopak po raz pierwszy został wprowadzony na scenę podczas koncertu przez starszego brata, który przekazał mu do ręki mikrofon.

Wraz z zespołami Agnostic Front, Vietnom, Bulldoze, Resistance i H2O, Madball tworzy część tzw. DMS Crew (Demonstrating My Style). Cricien oraz Hoya są także członkami grupy Hazen Street (wspólnie z muzykami grupy H2O i Cro-Mags). Sam Cricien tworzy także indywidualnie muzykę rapową - w 2009 roku wydał solowy album pt. "Catholic Guilt"

MADBALL ma na swoim koncie 8 albumów studyjnych. Kilka z nich należy do klasyki gatunku i miało ogromny wpływ na zespoły metal-core'owe z lat 90-tych. Do ich wielkich fanów należą m.in. muzycy Terror z Los Angeles czy Deez Nuts z Melbourne.

Ostatnim wydawnictwem MADBALL pozostaje album "Hardcore Lives" z 2014 roku.

Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco: 

Freddy Cricien - wokal
Mitts- gitara
Hoya Roc - bass
Mike Justian – perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.