EnglishEnglish
 
Magda Navarrete i Leonardo Vilhena

Magda Navarrete i Leonardo Vilhena

niedz., 5 października 2014, 18:00

sprzedaż zakończona
Opis

Polska wokalistka Magda Navarrete i brazylijski gitarzysta Leo Vilhena współtworzą porywający spektakl muzyczny. Wraz z pozostałymi członkami zespołu Café Brasil zabiorą oni publiczność 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ w podróż po muzyce brazylijskiej. W czasie tej wyprawy widzowie będą mogli doświadczyć wszystkiego od bossanovy, przez mpb, aż po foro, sambę i flamenco.

Magda Navarrete to kobieta z pasją. Śpiewa bolera, tańczy flamenco i fuzuje rytmy świata. Jeśli akurat nie koncertuje w Madrycie czy w Montevideo, to zapewne pracuje nad kolejnym albumem. Swoją pierwszą płytę Chilli nagrała z wielonarodowościowym zespołem Noche de Boleros, z którym następnie koncertowała w Ameryce Południowej i Hiszpanii.  Z kolei jej ostatni album Iman odsłania nowe, elektroniczne oblicze bolera.

Leo Vilhena jest z kolei prawdziwym wirtuozem gry na gitarze, mandolinie, banjo, i cavaquinho. Vilhena gra również na niezliczonych brazylijskich instrumentach perkusyjnych, bo to właśnie rodzime gatunki muzyczne są jego specjalnością. Ich znajomość krzewi obecnie w Warszawie wraz z grupą perkusyjną Ritmodelia oraz jako nauczyciel w szkole samby Ritmo Bloco.

Jednak pełny skład Café Brasil otrzymamy dopiero, kiedy do tego nieprzeciętnego duetu dodamy jeszcze: pianistę, saksofonistę, kontrabasistę oraz dwóch perkusistów i dwóch gitarzystów. Co więcej, w odgrywanym przez nich spektaklu, na scenie pojawiają się też najróżniejsze instrumenty szarpane i perkusyjne rodem z Ameryki Łacińskiej. Ta instrumentalna obfitość sprawia, że widzowi trudno czasem nadążyć za zmieniającą się oprawą muzyczną i różnorodnością stylów. Zresztą taki właśnie jest zamysł spektaklu. Opowiada on o przypadkowym spotkaniu w kawiarni trzech gitarzystów – Kubańczyka, Polaka i Brazylijczyka, którzy rozpoczynają spontaniczny jam session. Gitarzyści swobodnie łączą rytmy i melodie oraz mieszają konwencje i style. W Café Brasil nie braknie także gorących tanecznych scen i oryginalnych wykonań wokalnych Magdy Navarrete w duetach z Leo Vilheną. 

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.