EnglishEnglish
 
Marcelina

Marcelina

czw., 30 października 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Marcelina zaśpiewa w Starym Klasztorze!

Marcelina, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, odwiedzi Wrocław 30 października. 

 

Marcelina zadebiutowała w 2008 roku pod pseudonimem Mariija piosenką „There Is No One", która od razu została wydana na trzech kompilacjach: „RAMCafe 2" (2008), „Only Pleasure" (2008) i „Muzyka jest z Wenus"(2009). W tym samym roku Marcelina wraz zespołem zajęła trzecie miejsce w telewizyjnym show muzycznym „Nowa Generacja", organizowanym przez TV4. 2009 rok przyniósł jej trzecie miejsce w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym nagrodą był koncert na prestiżowym Coke Live Festival w Krakowie.

W marcu 2011 nakładem EMI Music Poland ukazała się debiutancka płyta Marceliny, doceniona zarówno przez słuchaczy, jak i recenzentów. Artystka zagrała ponad 100 koncertów, m.in. na Open`er Festival w Gdyni . Ceni kontakt z publicznością i magiczny klimat, jaki można uzyskać podczas kameralnych koncertów, dlatego też można ją usłyszeć nie tylko na festiwalach, ale również w klubach w całej Polsce. W 2012 roku Marcelina otrzymała nominację do Fryderyków (debiut roku), a także nominację do Nagrody WARTO Gazety Wyborczej; pojawiła się na wyjątkowej płycie June, na której zaśpiewały również Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak.

We wrześniu 2012 ukazała się płyta Happysad także z gościnnym udziałem Marceliny. Jesienią 2012 roku Marcelina wyruszyła w trasę z Happysad i występowała jako gość specjalny.W listopadzie 2012 roku utwór Marceliny „Wroclove" jednogłośnie został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie „Kawałek Wrocławia" (zajął pierwsze miejsce spośród ponad 200 zgłoszeń). Rok 2013 roku rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody Człowiek Roku Wrocławia.

W maju bieżącego roku Marcelina znalazła się wśród artystek udzielających się w projekcie „Panny Wyklęte". Projekt został wydany na płycie i powiązany jest ze stale trwającą trasą koncertową. Marcelina napisała tekst do utworów „On nie zapomni" oraz "Prawem wilka". Płyta „Panny Wyklęte" jest jednym z przedsięwzięć projektu Rok Żołnierzy Wyklętych, realizowanego przez Fundację Niepodległości wraz z IPN i Fundacją Ośrodka KARTA.

8 października 2013 roku Marcelina wydała drugi album „Wschody/Zachody". Autorska płyta zawiera 10 utworów i bonus track. Za wyjątkiem tekstu do „Łap mnie" autorką tekstów do wszystkich utworów jest Marcelina, która także stworzyła projekt graficzny płyty. 

Najnowsze wydawnictwo jest promowane przez dwa teledyski. Pierwszy to tytułowe „Wschody / Zachody", do którego zdjęcia zrealizowano w Maroku:
https://www.youtube.com/watch?v=kxcaC4ngbXs

Drugi to „Karmelove", z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego.
https://www.youtube.com/watch?v=JsXQoNvwniI

Koncert we Wrocławiu odbędzie się w ramach ogólnopolskiej trasy promującej płytę "Wschody Zachody".

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów
25 zł – miejsce stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.