EnglishEnglish
 
Marcin Kydryński prezentuje: YAMI

Marcin Kydryński prezentuje: YAMI

pon., 12 października 2015, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Informujemy, że nastąpiła zmiana lokalizacji koncertu - do Sali Gotyckiej Starego Klasztoru (ul. Purkyniego 1, Wrocław).

Koncert rozpocznie się pół godziny poźniej tj. o godz. 20:30.

Zakupione bilety zachowują ważność i nie wymagają wymiany.
Opis

YAMI – pochodzący z Angoli muzyk MARIZY i ANNY MARII JOPEK wystąpi we Wrocławiu!

W ramach kolejnego koncertu z cyklu Siesta W Drodze, organizowanego we Wrocławiu wspólnie w Ethno Jazz Festivalem, Marcin Kydryński zaprezentuje publiczności niezwykłą muzyczną osobowość.

YAMI, multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista i producent płytowy, znany polskiej publiczności ze wspólnych występów razem z Anną Marią Jopek oraz Marizą wystąpi 12 października w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru.

YAMI, właściwie Fernando Araujo,  urodził się w Angoli w dniu, w którym człowiek wylądował na Księżycu co, jak twierdzi, wpłynęło na jego dość szaloną i pogodną naturę. Jego dwunarodowa rodzina przeniosła się do Lizbony po odzyskaniu przez Angolę niepodległości w 1974 roku. Yami chodził do szkoły jazzu w stolicy i jednocześnie udzielał się intensywnie na wielu scenach – od muzyki afrykańskiej aż po fado. Jego niebywała muzykalność zwróciła uwagę samego Carlosa do Carmo, niewątpliwie największej z żyjących legend muzyki portugalskiej. Od tamtej pory Yami jest stałym akompaniatorem mistrza. Współpracował m.in. z Camane, a także nieomal wszystkimi wielkimi – i wschodzącymi (jak Carminho) gwiazdami fado.

Obecnie koncertuje także z divą z Cabo Verde – Lurą oraz genialną wokalistką fado – Marizą!

Prowadzi autorski zespół, z którym wydał płytę Aloelela (HM Musica 2007): bukiet szczęśliwych, piosenek zakorzenionych w afrykańskiej tradycji. Współtworzył też zespół Muxima, którego twórczość była hołdem dla starych piosenek popularnych w Angoli. Z Muxima wydał dwie płyty, które podobnie jak jego autorski album szybko zniknęły z półek sklepowych.

Yami uczestniczył w kilkudziesięciu projektach muzycznych na świecie. Sam skupia wokół siebie najzdolniejszych muzyków Portugalii. W Polsce współpracował z Anną Marią Jopek przy projekcie Sobremesa, gdzie pojawił się u boku takich znakomitości jak Paulo De Carvalho, Ivan Lins, Tito Paris czy Sara Tavares. 

Płyta Sobremesa pokryła się szybko platyną, a dwie trasy koncertowe odniosły ogromny sukces. Obecnie YAMI pracuje nad nowym albumem.

Bilety:
100 zł – I miejsca
75 zł – II miejsca
40 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.