EnglishEnglish
 
Marek Napiórkowski feat. Mino Cinelu - Hipokamp

Marek Napiórkowski feat. Mino Cinelu - Hipokamp

niedz., 3 listopada 2019, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Czołowy polski gitarzysta i kompozytor. Artysta wszechstronny, posiadający własny, niepowtarzalny język muzyczny. Marek Napiórkowski z premierowymi utworami z płyty „HIPOKAMP” wystąpi 3 listopada o godz. 19.00w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Tytuł nowej płyty Marka Napiórkowskiego nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, nowa muzyka gitarzysty, to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw. 

HIPOKAMP to album łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych i intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych. Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, różnorakich analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością absolutnej gwiazdy jazzu - Mino Cinelu, prawdopodobnie najbardziej utytułowanego perkusjonisty naszych czasów.

Marek Napiórkowski to artysta trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia. 

Koncert w składzie:

Marek Napiórkowski – gitary
Jan Smoczyński – syntezatory / inst. klawiszowe
Paweł Dobrowolski – perkusja
Mino Cinelu - inst. Perkusyjne

Bilety
Sprzedaż zakończona.