EnglishEnglish
 
Marek Piekarczyk

Marek Piekarczyk

pt., 20 lutego 2015, 19:30
( Wejście od ulicy Grodzkiej, na godzinę przed koncertem )


sprzedaż zakończona
Opis

Cykl koncertów 5stancja, zaprasza na kolejny koncert w Arkadach Kubickiego, w Warszawie.

Patron cyklu 5 stancja: PZU
Patroni medialni: Muzodajnia, AMS

MAREK PIEKARCZYK – akustycznie

Marek Piekarczyk to wokalista, który występuje na scenie od 1970 r. Śpiewać zaczynał w zespołach bocheńskich: „Cechy”, „Biała 21.” i tarnowskiej grupie „Sektor A”. Na początku lat 80 dołączył do grupy TSA. Grupa zaczęła wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca list przebojów. TSA uznano za prekursora heavy metalu w Polsce. 

Wraz z zespołem TSA Marek Piekarczyk wystąpił na ok. 2000 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechosłowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. 

W latach 1986-1989 współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. 

Lata 1989-1991 to okres działalności w bocheńskim zespole "Ball's'Power", z którym nagrał płytę "XES". 

W okresie 1992-1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie koncertował z miejscowymi artystami i występował dla amerykańskiej Polonii. W 1994 r., po śmierci Ryszarda Riedla zorganizował koncert charytatywny dla jego rodziny, pod hasłem: „Nasz Rysiek Kochany”. Zorganizował  również koncert charytatywny dla polskich muzyków poszkodowanych podczas powodzi w 1997 r. 

Po powrocie z USA, w 2000 r. przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych w Mińsku Mazowieckim.

Od roku 2002 śpiewa głównie w zespole TSA, który po reaktywacji regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 r. ukazało sie nowe, premierowe wydawnictwo TSA pt: "Proceder" (najlepiej sprzedająca się płyta rockowa 2004 r.) W marcu 2007 r. ukazała się płyta „Yugopolis”, na której m.in. pojawiły się dwa utwory zaśpiewane przez Marka Piekarczyka, z tekstami jego autorstwa: "Gdzie jest nasza miłość" i "Czy pamiętasz?". Płyta osiągnęła status złotej już w pierwszym dniu sprzedaży. 

W listopadzie 2007 r. Marek Piekarczyk został zaproszony do projektu muzycznego "Night Rider Symphony" z którym w 2008 wystąpił w Chicago (Harris Theater) na koncercie z okazji jubileuszu XX-lecia Festiwalu Filmu Polskiego w USA. 

24 października 2009 r. ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka pt. "Źródło". Motto płyty: "Kto ma dostęp do źródła, nie czerpie z kałuży" towarzyszy koncepcji całego albumu, który zakłada powrót do muzycznych korzeni, jednocześnie przeciwstawiając się fali wszechogarniającej tandety w muzyce rozrywkowej. Piekarczyk nagrał tę płytę, jednocześnie składając hołd muzyce i artystom tworzącym początki rock'n'rolla w Polsce. Teledysk promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał.

Marek Piekarczyk bierze również udział w projektach charytatywnych: m.in. nagrał piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Profesora Religi. 

22 stycznia 2012 r. nagrana została płyta koncertowa „Marek Piekarczyk Akustycznie” w Studio Radiowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, która ukaże się na początku 2015 roku.

Od lutego 2013 r., występuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów.

Marek Piekarczyk odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”.

Regularnie występuje z zespołem TSA oraz z zespołem „Marek Piekarczyk Akustycznie”. Śpiewa też w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu artystycznym „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Athymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich”.

W listopadzie 2014. roku ukazała się jego autobiograficzna książka pt. „Zwierzenia Kontestatora”.

Na koncertach „Marek Piekarczyk – Akustycznie” razem z Markiem występują muzycy: Tadeusz Apryjas – gitara, vocal oraz Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne oraz zaproszeni goście.

Bilety
Sprzedaż zakończona.