EnglishEnglish
 
Maria Meyer – Ordonka. Miłość Ci wszystko wybaczy

Maria Meyer – Ordonka. Miłość Ci wszystko wybaczy

czw., 1 grudnia 2011, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

Maria Meyer - Ordonka. Miłość ci wszystko wybaczy

Akompaniament:
Ewa Zug - fortepian

Hanka Ordonówna to jedna z ikon polskiej kultury XX wieku. Aktorka, piosenkarka, tancerka, autorka wierszy i tekstów piosenek, kobieta o niebywałej charyzmie, ogromnym sercu i niespotykanej subtelności. Jej piosenki od osiemdziesięciu lat (sic!) stanowią źródło wzruszeń kolejnych pokoleń. Nie ma chyba Polaka, który nie umiałby zanucić „Uliczki w Barcelonie”, „Trudno” czy „Na pierwszy znak”.

Specjalny przedpremierowy pokaz tego spektaklu odbył się podczas Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiecej w Tel Awiwie (Izrael).

Z recenzji prasowych:

Najnowszy, złożony z piosenek Hanki Ordonówny, spektakl Marii Meyer to wielka kreacja tej uznawanej za najwybitniejszą polską aktorkę musicalową artystki... Każda z piosenek to odrębny mikrodramat lub wesoła, a nawet frywolna opowieść. Meyer omdlewająca i filuterna, marzycielska i kąśliwa, ironiczna i ciepła. Potrafi rozbawić w piosence Fakier lub wzruszyć, gdy śpiewa Majn Jidisze Mame.

(Danuta Lubina-Cipińska - Wyśpiewana miłość, „Rzeczpospolita”, 8.04.2002)

Spektakl „Ordonka” dostarcza widzom wielu emocji – jest czas na śmiech, na zadumę, ale i na wzruszenie. Nie ma natomiast czasu na nudę. To przedstawienie po prostu dobrze się ogląda. Maria Meyer, świetna aktorka musicalowa, tworząca pod szyldem Ma Scala - Teatr Marii Meyer, skonstruowała spektakl znakomicie...  Meyer bardzo oszczędnie wykorzystuje sceniczne środki wyrazu. Właściwie nie ma w spektaklu żadnych zbędnych ruchów, wszystko jest precyzyjnie obliczone. Potrafi w kilku gestach wyrazić uczucia zakochanej, młodej dziewczyny, by za chwilę wykreować przekonywającą postać zblazowanej femme fatale.

(Marcin Mońka - Baloniki w publikę, „Gazeta Wyborcza”, 8.04.2002)

Niezwykle wyrazista i pełna energii zaskakuje kolejnymi wcieleniami - bawi, odśpiewując Pierwszy znak do miotły, uwodzi przewrotnym wykonaniem Ja muszę mieć amantów trzech, wreszcie wzrusza Majn Jidisze Mame. Wszystko perfekcyjnie dopracowane...

(Ordonka znowu czaruje, „Wprost”, 15.04.2002)

źródło: materiały promocyjne organizatora (imrt)

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.