EnglishEnglish
 
MARIKA i L.U.C.

MARIKA & L.U.C.

pt., 30 stycznia 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

MARIKA oraz L.U.C. zagrają na wspólnym koncercie w Sali Gotyckiej!

Zimowa odsłona trasy koncertowej "Spragnieni Lata" zawita do Wrocławia!

 

MARIKA

Polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca ambitny pop z elementami reggae, funku, soulu, jazzu i elektroniki. Karierę zaczynała w 2002 r. z formacją Bass Medium Trinity, z którą wydała płytę "Mówisz i Masz" 2004. Wtedy okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Reggae, publikowała jednak kolejne solowe albumy z piosenkami wykraczającymi poza ramy tego gatunku. Nagrała płyty "Plenty" 2008, "So remixed"

(vinyl) 2009, "Put Your Shoes On/Off" 2010, "Momenty" 2012 (ze Spokoarmią), "Marika. Chilli Zet Live Sessions" 2013, singiel "Moje serce" 2007 i liczne gościnne udziały (m.in. Abradab, Pablopavo, DeMono) Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Dwukrotnie nominowana do Fryderyka i raz do Superjedynek. Przez 5 lat prowadziła własną audycję muzyczną "Towary Kolonialne" w Radio Roxy. Prowadziła muzyczne programy telewizyjne m.in . 2,3 i 4 edycję The Voice Of Poland w TVP2. Jedna z autorek projektu "Morowe Panny" i "Panny Wyklęte.

Jej muzyka to dobre teksty, emocje, koncertowy żywioł. Jej "Siła Ognia"

niejedną osobę wyciągnęła z rożnych smutków, jej "Moje serce" stało się wyznaniem miłosnym nuconym przez zakochanych, udowadniając, że o miłości, o której napisano niezliczoną ilość durnych piosenek, wciąż można śpiewać niebanalnie. Entuzjastka roweru i roślinnej kuchni intuicyjnej. Honorowy dawca krwi. Zaraża optymizmem i uśmiechem. Marzy o posokowcu bawarskim, ale póki co za dużo podróżuje. Artystka obecnie nagrywa nową płytę, której premiera zapowiedziana jest na 2015 rok.

 

L.U.C.

Łukasz L.U.C Rostkowski - kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa, oraz reżyser wideoklipów i koncertów.

Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki - muzyki, słowa, filmu i grafiki.

Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagród kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki, Mateusze Trójki – ostatni w

2013 za płytę NIC SIĘ NIE STAŁO).

Porażony twórczym ADHD nagle w 2003 roku założył Kanał Audytywny. W 2006 równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 12 albumów, w tym 6 konceptualnych, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. W roku 2010 nagrał album eksperymentalny, stworzony wyłącznie za pomocę modulacji własnego głosu (Pyykycykytypff) Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m. in. ze światowej sławy wokalistką jazzową U.DUDZIAK, zdobywcą Oscara Z. RYBCZYŃSKIM, Z.NAMYSŁOWSKIM, M.URBANIAKIEM i L.MOŻDŻEREM. Na żywo supportował zaś m. in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, SKUNK ANANSIE i wielu innych.

W 2013 roku ukazała się płyta nagrana wspólnie ze światowej sławy trio akordeonowym MOTION TRIO. Album NIC SIĘ NIE STAŁO to ujawnienie skrajnie odmiennych możliwości wykorzystania akordeonu - od sakralnych melodyjnych harmonii i futurystycznych brzmień, przez lekkie "ameliowo- surrealne" tematy wplecione w elektro- hip- hop, aż po szydercze bawarskie szlagiery. Dodatkowo wydana została płyta instrumentalna CITY OF HARMONY, która zawiera tylko instrumentalne wersje utworów z NIC SIĘ NIE STAŁO.

Ostatnim w 2013 roku projektem jest SLEEPOHOLIC, wydany w specjalnej poduszce. Płyta zawiera utwory do snu i relaksu, które są odpowiedzią L.U.C na tempo dzisiejszego świata. L.U.C wydał SLEEPOHOLIC jako Łukasz Rostkowski.

W 2014 roku wydana została antologia PRZEKRÓJ na 11-lecie kariery solowej L.U.C. Podczas koncertów artysta zaprezentuje materiał z najnowszej płyty "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie".

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.