EnglishEnglish
 
Mariusz Lubomski - Ambiwalencja

Mariusz Lubomski - Ambiwalencja

sob., 10 grudnia 2011, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert Mariusza Lubomskiego zaplanowany na 10 grudnia 2011, zostaje przeniesiony na 13 stycznia 2012, godz. 19.00.

Bilety zakupione na koncert grudniowy zachowują ważność. Jeśli nie odpowiada Państwu nowy termin koncertu, prosimy o zwrot biletów w miejscu ich zakupu do dnia 10 grudnia 2011.

 


Mariusz Lubomski  - Ambiwalencja   

Występują:

Mariusz Lubomski - śpiew
Wojtek Pulcyn - kontrabas, gitara basowa
Jan Smoczyński - organy Hammonda, piano Fendera, akordeon
Robert Cichy - gitara akustyczna
Michał Bryndal - instrumenty perkusyjne

Mariusz Lubomski - ur. 1962, plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej. Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającej z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich, pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weila-Brechta i Toma Waitsa. 

Zadebiutował w roku 1982 na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie razem z zespołem „I z Poznania i z Torunia”. Razem porwali publiczność piosenką „Impreza w klubie harcerza”. Od tej pory występowali w wielu klubach studenckich w całej Polsce. W 1985 wygrali pierwszą PaKĘ w Krakowie piosenką Rafała Bryndala „Indianie i kowboje”. Początkowe fascynacje Mariusza Lubomskiego to twórczość Toma Waitsa. W roku 1987 zaistniał solo i zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Później zaśpiewał w opolskim Kabaretonie własną wersję „Undergroundu” (ze słowami Sławomira Wolskiego). Prochowiec i przykrótkie spodnie stały się swoistym stylem, do dzisiaj nieobcym ówczesnemu laureatowi Nagrody Operatorów dla Indywidualności Opolskiego Koncertu. W 1988 Lubomski miał swój recital na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (PPA). Od tamtego czasu nagrał kilka bardzo interesujących płyt i programów telewizyjnych. Zaprezentowany na XVIII PPA recital zatytułowany „Lubomski - Conte’m” bardzo się podobał publiczności, a dla wielu osób był odkryciem tego znakomitego włoskiego autora i kompozytora oraz jego piosenek.

Ambiwalencja to nowy, pierwszy od lat pełny premierowy program. Krótko mówiąc – znakomity, z odpowiednimi proporcjami liryzmu i autoironii, manifestów własnej niezależności i przymrużeniem oka, z niekłamanymi emocjami, a zarazem dystansem do siebie. Lubomski – artysta dojrzały jest w pełni przekonujący, a zarazem potrafi skupić na sobie uwagę publiczności. Potrafi tak opowiadać, w większości nieznanymi wcześniej piosenkami, że publiczność słucha go jak w natchnieniu. W jego śpiewaniu jest dziś chyba jeszcze więcej niż kiedyś melancholii i – pełnego uroku – dekadenckiego klimatu. Współtworzą je, oczywiście, świetne teksty. Słowa do większości nowych piosenek napisał Sławomir Wolski, artystyczny partner Lubomskiego sprzed lat, do kilku pozostałych – niekwestionowany mistrz słowa Jan Wołek. Wyłania się z nich, wiarygodnie przez Lubomskiego prezentowana, opowieść o mężczyźnie w średnim wieku – niekoniecznie wesoła, ale za to pełna pięknych barw. (Tomasz Janas, „Gazeta Wyborcza” - Poznań)

źródło: materiały promocyjne organizatora (imrt)

Bilety
Sprzedaż zakończona.