EnglishEnglish
 
Matisyahu

Matisyahu

czw., 28 lutego 2013, 19:00

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

JEDYNY KONCERT MATISYAHU W POLSCE!


Początek obchodów wielkiego jubileuszu Hali Stulecia.
Koncert Matisyahu zainicjuje serię wydarzeń muzycznych związanych z obchodami setnej rocznicy powstania wrocławskiej Hali Stulecia. Zapraszamy 28. lutego 2013 na pierwszy halowy koncert Matisyahu w Polsce, który odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia. Koncert rozpocznie europejską trasę Matisyahu, promującą najnowszą płytę „Spark Seeker”.

Manifestacja głębokiej duchowości.
Niezwykła muzyka Matisyahu to autorska kombinacja reggae, hip-hopu i alternatywnego rocka. Wokalnie artysta czerpie z tradycji jazzowej (scat) oraz stylistyki żydowskich kantorów. Jednak najważniejszą inspiracją pozostaje dla niego judaizm. Jego twórczość to manifestacja głębokiej duchowości, zaś utwory to rozważania o relacjach między Bogiem a człowiekiem zanurzonym w materialnym świecie. Ta ryzykowana mieszanka zyskała ogromne uznanie, jego płyta „Youth” pokryła się złotem i była nominowana do nagrody Grammy, a o sam został okrzyknięty najbardziej intrygującym muzykiem reggae na świecie.

"Koniec chasydzkiej gwiazdy reggae".
Ogromne emocje budził również jego dotychczasowy wizerunek Matisyahu. Na scenie pojawiał się bowiem ortodoksyjny Żyd, w czarnym garniturze, kapeluszu i z pejsami, który z niesamowitą energią zaczynał rapować mieszając brutalny hip-hop ze zmysłowym dancehallem. Wraz z najnowszą płytą „Spark seeker”, Matisyahu zmienił się fizycznie. Obciął włosy, ogolił wąsy i brodę, a pod koniec 2011 roku artysta opublikował swoje zdjęcie z podpisem „Koniec chasydzkiej gwiazdy reggae”.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:

a) do 31 stycznia 2013
85zł - płyta główna
80zł - sektor A1
75zł - sektory D1,B1
b) od 1 lutego 2013
95zł - płyta główna
90zł - sektor A1
80zł - sektory D1,B1

Bilety
Sprzedaż zakończona.