EnglishEnglish
 
MATT DUSK

MATT DUSK

sob., 2 kwietnia 2016, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Matthew Dusk jest kanadyjskim piosenkarzem jazzowo-swingującym, nazywanym następcą Franka Sinatry.

W roku 1998 wygrał konkurs młodych talentów – Canadian National Exhibition Rising Star Competition, pokonując 654 jego uczestników.

Studiował w Toronto na wydziale muzycznym miał zajęcia z Johnem Gittinsem,  Bobem Fentonem oraz z samym Oscar Peterson. Dusk otrzymał Stypendium Oscara Petersona i ukończył studnia z wyróżnieniem. W marcu 2003 podpisał kontrakt z wytwórnią Decca Records. 

W 2004 roku wydał świąteczny album „Peace On Earth”. Jego debiutancki album „Two Shots” ukazał się w 2005 roku. Album przyniósł przebój „Two Shots of Happy, One Shot of Sad” napisany ku pamięci Franka Sinatry przez Bono i The Edge z irlandzkiej grupy rockowej U2. W styczniu 2006 Dusk nagrywał wraz z 58 osobową orkiestrą w Los Angeles swój kolejny album „Back In Town” płyta jest mieszaniną jazzowych standardów, jak i nowych nagrań. W 2009 roku ukazała się płyta „Good News”, która w bardzo szybkim czasie pokryła się złotem.

W 2013 r. ukazał się kolejny album zatytułowany My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook będący zbiorem kompozycji z repertuaru jazzmana Cheta Bakera.

W 2015 roku Matt Dusk wydał album studyjny zatytułowany Just the Two of Us, który nagrał w duecie z polską piosenkarką Margaret.

Bilety
Sprzedaż zakończona.