EnglishEnglish
 
Michał Bajor - Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie.

Michał Bajor - "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie."

pt., 26 listopada 2021, 19:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Koncert "Michał Bajor Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie." zaplanowany na 13 marca 2021 na godz. 18.00 odbędzie się 26.11.2021 o godz. 19.00.

Informujemy, że zakupione bilety zachowują ważność i nie wymagają wymiany.
Opis

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany słuchał ich wspaniałych piosenek. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. 

Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura, czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19 , które w większości nagrał na płycie po raz pierwszy. 

Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów, zarejestrował utwór “Edith” i francuską “May Way”, a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci “Walca na tysiąc pas” J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny. To bardzo zróżnicowany repertuar, od przejmującej “Je suis malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga , czy “Quando, quando”, aż po “Hymn miłości “Edith Piaf. Piosenki w pięknych, często nowych tłumaczeniach  Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi.

Bilety
Sprzedaż zakończona.