EnglishEnglish
 
Michał Bajor - Od Piaf do Garou

Michał Bajor - Od Piaf do Garou

niedz., 27 listopada 2011, 18:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

Koncert rozpoczyna się o godz. 18!

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi. Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert. Michał wychował się na piosenkach z nad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt ”Brel” w warszawskim teatrze Ateneum.

Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty, przez publiczność i krytykę, następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud. Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami.Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak min. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand ,Gilbert Becaud, czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Michał Bajor opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Artyście towarzyszy kilkuosobowy zespół muzyczny. Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.

źródło: materiały promocyjne organizatora

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.