EnglishEnglish
 
Michał Bajor - Od Piaf do Garou

Michał Bajor - Od Piaf do Garou

niedz., 21 października 2012, 18:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Artyście towarzyszy zespół w składzie:

Wojciech Borkowski / Tomasz Krezymon - fortepian
Paweł Stankiewicz / Marcin Olak - gitara akustyczna
Maciej Szczyciński / Konrad Kubicki - gitara basowa
Piotr Maślanka / Szymon Linette - perkusja

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi (siedemnasta płyta w karierze fonograficznej). O taką płytę i taki koncert publiczność prosiła artystę od wielu lat. Bajor wychował się na piosenkach znad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” jego drogi estradowej. Zaprosił aktora do udziału w spektaklu muzycznym pt. „Brel” w warszawskim Teatrze Ateneum.

Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty przez publiczność i krytykę następcą takich bardów francuskich, jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud. Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki, podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek, które wykonuje, jest już kilkaset. Artysta zaśpiewa utwory z repertuaru takich znakomitości muzycznych, jak Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Wokaliście towarzyszy kilkuosobowy zespół muzyczny. Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.