EnglishEnglish
 
Mietek Szcześniak - Nierówni

Mietek Szcześniak - "Nierówni"

sob., 18 listopada 2017, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Mietek  Szcześniak „Nierówni” 

Wyjątkowy głos Mietka Szcześniaka z towarzyszeniem akustycznych instrumentów. Południowe rytmy i poetyckie teksty. Zapraszamy na koncert Mietka Szcześniaka z udziałem wspaniałych muzyków. „Nierówni” 18 listopada o godz. 19.00 w Sali Koncertowej przy ulicy Karkonoskiej 10.

Nierówni – najnowsza płyta Szcześniaka, ukazała się w listopadzie 2016 roku. Mietek wybrał 11 najważniejszych dla Niego wierszy Księdza Twardowskiego  i skomponował do nich muzykę. 

Album nasycony jest liryzmem, znajdziecie tam jednak i  refleksje i humor…

Zamierzeniem Artysty było  podzielenie się  ukochaną liryką  Twardowskiego. Przeniósł jego wiersze z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć do nich, śmiać się i płakać.   Tak niewymuszenie i po prostu… jak w wierszach Twardowskiego.

„Esencja wierszy ks. Twardowskiego jest lekka i choć niełatwa to niezwykle przyjemna. Dlatego dałem jej formę słoneczną, rytmiczna i pozytywną – bossa novę, sambę chorińjo, sao. 

Żeby było organicznie i prawdziwie – zagrali moi brazylijscy koledzy instrumentaliści oraz polskie smyki”

Mietek Szcześniak do współpracy przy płycie dobrał fenomenalnych muzyków, których będziemy mieli okazję posłuchać na żywo we Wrocławiu:

PAULINHO GARCIA - GITARA
ADAM LEMAŃCZYK– FORTEPIAN/AKORDEON
MARCIN POSPIESZALSKI – BAS
PAWEŁ DOBROWOLSKI – PERKUSJONALIA ITOMAS SANCHEZ – PERKUSJONALIA II
oraz kwartet smyczkowy

Bilety
Sprzedaż zakończona.