EnglishEnglish
 
Mika Urbaniak - Follow You

Mika Urbaniak - "Follow You"

pt., 21 września 2012, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

MIKA URBANIAK „Follow you”


Wachlarz brzmień i gatunków. Kryształowa czystość popowych ballad lat 50., frywolność muzyki country, soul, a nawet rockowe uderzenie. A wszystko to na jednym albumie:  przebojowym i witalnym „Follow You”. Szaleńcza podróż Miki Urbaniak przez muzykę nie tylko brzmi spójnie, ale też wciąga, bawi i fascynuje. Zapraszamy na energetyczny koncert Miki Urbaniak w piątek 21 września o godzinie 19.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Mika Urbaniak to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.   Od 11 roku życia pisze własne piosenki. Jako 14 latka zadebiutowała na scenie, rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. Do 2009 roku była „bohaterką drugiego planu”.  Przez  media  długo  postrzegana jako  córka swoich rodziców,  gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos  i doskonały flow,   a co  za  tym  idzie  zapraszana  do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale  z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , „Who Told You” –  to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku  m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Solowy debiut MIKI przypadł na rok 2009. Album „Closer”, wydany przez Sony Music, spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych, o czym świadczy status złotej płyty oraz nagroda polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyk 2010 - za album roku w kategorii pop. Na płycie znalazł się m.in przebój „In my dreams”. Nad produkcją albumu czuwał znakomity Troy Miller (znany m.in. ze współpracy z  Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy Ayers.)

24 kwietnia 2012 ukazał się drugi solowy album Miki „Follow You”, którego producentem jest Victor Davies, znany w Polsce m.in. ze współpracy z Marylą Rodowicz i Smolikiem. Ten oczywiście skrzyknął swoich ludzi (dla przykładu: smyki aranżował Simon Hale, znany z podobnych usług dla m.in. Kylie Minogue i Jamiroquai, a zagrała formacja Millenia Strings, które współpracowała chyba z wszystkimi wielkimi, od Paula McCartney'a po Luciano Pavarottiego) i wybrał miejsca w których materiał powstawał (m.in. studio lidera formacji Incognito). 

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Miki Urbaniak w Radio Wrocław. Spieszcie się, by ją zobaczyć.  Bo po tą artystkę na pewno upomni się o nią wielki świat, do którego od zawsze należy.

Źródło: materiały organizatora koncertu
Foto: Jacek Poremba/Sony Music 

Bilety:
90zł - kataegoria I
70zł - kategoria II 

Bilety
Sprzedaż zakończona.