EnglishEnglish
 
MILKY WISHLAKE, OLY.

MILKY WISHLAKE, OLY.

niedz., 20 listopada 2016, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

Milky Wishlake oraz Oly. wystąpią w Starym Klasztorze!

City Sounds zaprasza na wspólny koncert dwójki artystów wydających swoje płyty pod szyldem prestiżowej wytwórni NEXTPOP. 20 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpią Milky Wishlake oraz Oly.

Milky Wishlake (Kamil Zawiślak) to pochodzący z Śląska obiecujący producent, utalentowany wokalista, kompozytor i pianista. Wyróżnia się znakomitym warsztatem muzycznym i charakterystyczną, wysoką barwą głosu o wyjątkowej mocy i skali. Tworzy różnorodne stylistycznie i nastrojowo utwory.

Ukończył konserwatorium w klasie fortepianu jazzowego, w Rotterdamie. Laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014, zdobywca wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014 w Szczecinie.

Wśród inspiracji artysta wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak Queen, Kendrick Lamar, Björk, Talk Talk, a także dźwięków szeroko pojętego undergroundu muzyki tanecznej. Dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well.

Milky Wishlake zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną EP–ką pt. „Five Contemporary Songs”, która zwróciła uwagę środowiska muzycznego i doprowadziła muzyka do podpisania kontraktu z wytwórnią NEXTPOP.

Album Milky’ego, zatytułowany "Wait For Us” ukazał się 26 lutego 2016 pod szyldem NEXTPOP. Nowy materiał to utwory z gatunku pop, muzyki elektronicznej, dance, neo-soul, deep pop, edm, liquid pop, w których przewija się styl lat 80-tych i 90-tych. Album promują: utwór w dwóch wersjach językowych "Wait For Us" oraz "Nie ma nas", do którego powstały również osobne teledyski a także singiel "Break The Silence".

Oly. to młoda singer-songwriterka o charakterystycznym głosie i niezwykle dojrzałej melodyce.

Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, każda zawiera historię i oryginalny pomysł na jej opowiedzenie. Powstają przy akompaniamencie niewielkich instrumentów - ukulele i kalimby, na których Oly. gra również na koncertach.

W czerwcu 2015 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Oly. pt. „Home” (NEXTPOP). Znalazło się na niej 13 kompozycji. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmiały różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę.

Album promują piosenki “Afterlife” oraz “The Loneliest Whale On Earth” (z gościnnym udziałem skandynawskiej gwiazdy - Low Roar). Na płycie gościnnie pojawiają się również artyści NEXTPOP: Kari, Baasch, Fismoll, Milky Wishlake.

Oly., jako młoda debiutantka zdążyła już wystąpić na liczących się polskich festiwalach: Spring Break, Halfway, Open’er, a także na Liveurope Showcase oraz podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane”.

Bilety
Sprzedaż zakończona.