EnglishEnglish
 
Miłość w Paryżu

Miłość w Paryżu

czw., 16 października 2014, 19:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Miłość w Paryżu

Dorota Lanton z towarzyszeniem zespołu Marka Stefankiewicza i udziałem Bogusława Nowickiego

Francuskie piosenki o miłości z repertuaru: Edith Piaf, Juliette Greco, Yves Montanda, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, Josephine Baker, Carli Bruni, Joe Dassina, Paris Combo i własne.

Największe przeboje w oryginale.

Teatr Piosenki zaprasza na koncert Doroty Lanton - „Miłość w Paryżu”, prawdziwie europejską propozycję na polskim rynku estradowym. Aktorka i piosenkarka wykonuje w oryginale największe przeboje Piaf, Aznavoura, Gréco, Brela, Baker, Dassina, Bruni i własne piosenki, nawiązując do klimatu kabaretów paryskich lat 30-tych i 50-tych. Koncert to brawurowe cabaret - variété, specjalne, wysmakowane stroje (PRADA i Eva Minge) i wyrafinowana muzyka.

Grany był na wielu dużych scenach muzycznych, m.in. w Filharmonii Pomorskiej, teatralnych i klubach.

Artystce towarzyszy zespół Marka Stefankiewicza oraz Bogusław Nowicki.

Koncert „Miłość w Paryżu” to wyprawa do współczesnej stolicy Francji, gdzie słychać wszystkie rytmy świata, pobrzmiewają w nich jednak echa niezapomnianych nut fenomenalnej Edith czy tajemniczej Juliette. Dorota Lanton znakomicie odnajduje się w tych wielkich postaciach francuskiej estrady, nie gubiąc nic z własnej osobowości.

Wszystko to ubrane w nowoczesne i bardzo wyrafinowane aranżacje muzyczne znakomitej orkiestry Marka Stefankiewicza, oprawione lekką i barwną narracją. Piosenki rodem z Paryża są dla kultury europejskiej bardzo znaczące. Propozycje czołowych francuskich twórców są zawsze artystyczne. Stanowią wizytówkę francuskiej piosenki w dobie zalewu świata przez plastikowy, anglosaski pop. Do wszystkich tych wartości nawiązuje recital piosenki francuskiej w brawurowym wykonaniu Doroty Lanton.

Jeszcze ciekawostka: Dorota Lanton znalazła się wśród najwybitniejszych, współczesnych francuskich wykonawców na płycie „Weekend in Paris”, a teledysk nakręcono w stolicy Francji.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.