EnglishEnglish
 
Miquel Zenon Feat. The Cuban Latin Jazz - Latin Jazz Jam Session

Miquel Zenon Feat. The Cuban Latin Jazz / Latin Jazz Jam Session

sob., 4 sierpnia 2018, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

Godzina 20:00 The Cuban Latin Jazz Night

Miquel Zenon Feat. The Cuban Latin Jazz

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, Guggenheim i MacArthur Fellow. Miguel Zenón powszechnie uważany za jednego z najbardziej przełomowych i wpływowych saksofonistów swojego pokolenia.

Godzina 22:30

Latin Jazz Jam Session 

Zapraszamy na Kubańskie Jam Session, które poprowadzą muzycy The Cuban Latin Jazz.


MIGUEL ZENON

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, Guggenheim i MacArthur Fellow Miguel Zenón reprezentuje wyselekcjonowaną grupę muzyków, którzy mistrzowsko balansowali i mieszali często sprzeczne bieguny innowacji i tradycji. Powszechnie uważany za jednego z najbardziej przełomowych i wpływowych saksofonistów swojego pokolenia, stworzył także unikalny głos jako kompozytor i konceptualista, koncentrując swoje wysiłki na doskonaleniu miksowania pomiędzy muzyką folklorystyczną Ameryki Łacińskiej i jazzu.

Jego najnowszy album, Típico (Miel Music, 2017), został nagrany przez Miguel Zenón Quartet, jego działający od ponad 15 lat zespół, w skład którego wchodzą wenezuelski pianista Luis Perdomo, austriacki basista Hans Glawischnig i perkusista z Puerto Rico, Henry Cole. Album zawiera oryginalną muzykę Zenona, która została napisana specjalnie dla członków kwartetu i bezpośrednio zainspirowana ich indywidualną grą i osobowościami. Efekt końcowy jest świadectwem wyjątkowej chemii zespołu i ich wyjątkowej kolektywnej muzykalności.

Urodzony i wychowany w San Juan w Puerto Rico, Zenón studiował na saksofonie klasycznym w Escuela Libre de Música w Puerto Rico, zanim uzyskał tytuł licencjata w zakresie Jazz Studies w Berklee College of Music oraz stopień magistra w zakresie Jazz Performance w Manhattan School of Music. Bardziej formalne studia Zenona są jednak uzupełniane i wzmacniane przez jego rozległe i zróżnicowane doświadczenie jako sidemana. W swojej karierze dzielił swój czas równo pomiędzy pracę ze starszymi mistrzami jazzu i pracę z młodszymi innowatorami muzyki - niezależnie od stylów i gatunków. Lista muzyków Zenona obejrzała i / lub nagrała z udziałem: Charliego Hadena, Freda Herscha, Kenny'ego Wernera, Davida Sáncheza, Danilo Pereza, The Village Vanguard Orchestra, Guillermo Kleina i Los Guachosa, The Jeff Ballard Trio, Antonio Sanchez, Davida Gilmore'a , Paoli Mejias, Brian Lynch, Jason Lindner, Miles Okazaki, Ray Barreto, Andy Montañez, Jerry Gonzalez i The Fort Apache Band, The Big Band Mingusa, Bobby Hutcherson i Steve Coleman.

Jest także członkiem-założycielem przełomowej grupy SFJAZZ Collective, grupy, której przeszłymi i obecnymi członkami są: Bobby Hutcherson, Joe Lovano, Joshua Redman, Brian Blade, Nicholas Payton, Dave Douglas i Eric Harland. W 2012 roku stowarzyszenie Zenona z SFJAZZ rozszerzyło się jeszcze bardziej, kiedy pełnił funkcję dyrektora artystycznego rezydenta przez pierwsze dwa sezony SFJAZZ Center, wraz z Billem Frisellem, Jasonem Moranem, Reginą Carter i Johnem Santosem.

Nagrania Zenona jako lidera (w tym wyżej wspomniane TIpico) reprezentują nie tylko jego rozwój jako muzyka, ale także umiejętność nieustannego rozwijania się i odkrywania siebie jako konceptualisty i producenta.

Jego debiutancka płyta "Looking Forward" (Fresh Sound New Talent, 2002) stanowi migawkę bardzo eklektycznych zainteresowań muzycznych ówczesnego 24-letniego muzyka i została wybrana przez New York Times jako numer jeden "alternatywny" jazz nagranie z 2002 r.Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Bilety
Sprzedaż zakończona.