EnglishEnglish
 
Mirosław Czyżykiewicz - Świat widzialny

Mirosław Czyżykiewicz - "Świat widzialny"

wt., 18 sierpnia 2020, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Mirosław Czyżykiewicz - "Świat widzialny" w Starym Klasztorze!

Stary Klasztor zaprasza 18 sierpnia na koncert Mirosława Czyżykiewicza z programem "Świat widzialny"  do wierszy Josifa Brodskiego, laureata literackiej Nagrody Nobla.

Program "Świat widzialny" miał swoją premierę podczas Zamkowych spotkań "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie w 1992 roku w Teatrze im. Jaracza. 

Wtedy Artysta wykonał ten program tylko przy gitarze. Później  te utwory zostały nagrane  z towarzyszeniem Zbigniewa Łapińskiego na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Zbigniewa Wegehaupta na kontrabasie, Tomasza Szukalskiego na saksofonie i Wojciecha "Maliny" Kowalewskiego na perkusji i dzwonach rurowych. To wszystko dzięki Programowi 2 Polskiego radia i istniejącej wówczas audycji radiowej "Zaśpiewać poezję" redaktora Jana Borkowskiego.

Kaseta z tymi nagraniami została osobiście wręczona Josifowi Brodskiemu podczas Jego pobytu w Polsce w czerwcu 1993 roku. Jeszcze tego samego roku Mirek Czyżykiewicz reprezentował z tym programem Polskę na Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Antwerpii. Świat widzialny z udziałem Zbyszka Łapińskiego był w 1994 roku trzykrotnie supportem na trasie koncertowej Jacka Kaczmarskiego. Znalazł swoje miejsce na dwupłytowym albumie SUPERATA wydanym przez Pomaton EMI w 2000 roku  


Ceny biletów

Bilety normalne

50 zł - przedspzedaż
60 zł - w dniu koncertu

Bilety ulgowe (studenci i uczniowie)

35 zł - przedspzedaż
40 zł - w dniu koncertu

Zakupione bilety upoważniają do zajęcia miejsca siedzącego, które będzie wskazane przez obsługę przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.

Bilety
Sprzedaż zakończona.