EnglishEnglish
 
Miuosh

Miuosh

pt., 13 września 2013, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

Agencja Illegalbreaks zaprasza na pierwszy koncert z jesiennej trasy hip-hopowej - już 13 września w bydgoskim klubie Estrada wystąpi MIUOSH!


***BIOGRAFIA***

Miuosh to katowicki MC i wydawca – założyciel Fandango Records, udzielający się na przestrzeni lat w wielu projektach (m.in. Projektor, Fandango Gang, 19SWC), głównie działający solowo. Debiutował na ogólnopolskim rynku muzycznym w 2005 roku gościnnym udziałem w utworze „Za szybcy się wściekli“ grupy Pokahontaz, rok później światło dzienne ujrzał jego pierwszy legalny krążek – album „Miraż“ grupy Projektor. W sierpniu 2006 roku zaczął pracować nad własną, solową płytą. Solowa produkcja Miuosha, nosząca tytuł „Projekcje“ ujrzała światło dzienne wiosną 2007. Około 60 minut materiału sięgającego we wszystkie możliwe zakamarki muzyki rap... W kwietniu 2008 Miuosh odchodzi z szeregów poprzedniej wytwórni by skupić się w pełni nad prowadzeniem i rozbudową Fandango Records.

21-go lutego 2009 do sklepów trafia wspólny album z Bas Tajpanem - "Fandango Gang" - pierwszy album spod szyldu nowej wtwórni. Zostaje on okrzyknięty jednym z najlepszych albumów reggae / dancehall 2009 roku, co potwierdza ponad 50 zagranych koncertów w ramach trasy po premierze płyty. W czerwcu 2009 na świat wychodzi wspólne dzieło wszystkich artystów zrzeszonych w Fandango Records - Fandango Mixtape vol.I. Prawie 74 minuty, ostre teksty, ciekawy dobór bitów, nietypowe rozwiązania, masa gości z różnych sfer polskiego rapu.

Miuosh nie zapomina jednak o swoich korzeniach - rapie. Od razu po premierze Fandango Gang wraca do prac nad swoim drugim solowym albumem. "Pogrzeb" trafia na półki sklepowe w listopadzie 2009.

W 2011 roku Miuosh wydaje trzeci solowy album - "Piąta strona świata". Album zostaje niesamowicie przyjęty, zarówno przez słuchaczy, jak też dziennikarzy muzycznych i recenzentów. Po półtora roku, w czasie którego Miuosh gościennie udziela się na wszystkich najważniejszych albumach producenckich wydawanych w Polsce (m.in. Kodex IV, NNFoF, Voskovy, Prosto Mixtape Dj Kebs, Równonoc), ZAIKS ozłaca "Piątą stronę świata" - album sprzedał się w ilości przekraczającej 15 000 egzemplarzy. Wręczenie Złotej Płyty odbywa się podczas premierowego koncertu albumu "Prosto przed siebie", który na rynku ukazuje się 20.10.2012. W półtora miesiąca po premierze, również ten album osiąga status Złotej Płyty, a już po 6 miesiącach status płyty Platynowej. Jako jedna z niewielu polskich produkcji, album zostaje doceniony również za granicą Polski – zostaje wybrany do grona 10-ciu najlepszych rapowych albumów wydanych poza granicami USA w plebiscycie GLOBAL HIPHOP OF 2012 (Best international hip hop albums of 2012) portalu worldhiphopmarket.com. 

Obecnie Miuosh jest w nieustającej trasie koncertowej, podczas której oprócz standardowych koncertów MC x DJ gra koncerty z żywym zespołem instrumentalnym – KATO BAND.


DYSKOGRAFIA - Albumy:

* 2006 Miraż (MaxFloRec)
* 2006 Perwer Squad Mixtape vol.I (MaxFloRec)
* 2007 Projekcje (Fandango Records/MaxFloRec)
* 2009 Fandango Gang (Fandango Records)
* 2009 Fandango Mixtape vol.I (Fandango Records)
* 2009 Pogrzeb (Fandango Records)
* 2011 Piąta Strona Świata (Fandango Records)
* 2011 Remiraż (Fandango Records)
* 2012 19SWC (Fandango Records)
* 2012 Prosto przed siebie (Fandango Records)

Jeszcze więcej o artyście na jego stronach:

www.facebook.com/Miuosh
www.miuosh.com
www.fandangorecords.com

Organizatorem koncertu jest agencja Illegalbreaks:

www.illegalbreaks.com
www.facebook.com/illegalbreaks

Bilety
Sprzedaż zakończona.