EnglishEnglish
 
Mizia i Mizia Blues Band - Tribute to Nalepa

Mizia & Mizia Blues Band - Tribute to Nalepa

pt., 8 marca 2013, 19:00

Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56
53-504, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

08.03.2013 - ALIVE STAGE PRESENTS: MIZIA & MIZIA BLUES BAND - TRIBUTE TO NALEPA W FIRLEJU

Zapraszamy na cykl koncertów organizowanych nie tylko w ALIVE 

 

 

MIZIA & MIZIA BLUES BAND

Zespół w obecnym, pięcioosobowym składzie istnieje od maja 2006 roku. 

Wtedy to Witek namówił do współpracy i wspólnego grania bluesów przyjaciela z lat szkolnych, Roberta, który wraz z Grzegorzem stworzył sekcję rytmiczną Mizia & Mizia Blues Band. W październiku 2007 roku zespół zagrał na Małej Scenie na Rawa Blues Festival. W ciągu roku zespół okazjonalnie koncertuje w różnych klubach we Wrocławiu (Łykend, Kredens, Alive), a także w całkiem odległych miejscach jak Orle w Górach Izerskich, klub Korona w Kłodzku czy 4 Róże dla Lucienne w Zielonej Górze. 

W marcu 2008 zespół nagrał płytę Mizia&Mizia Blues Band zawierającą standardy bluesowe mistrzów gatunku (Muddy Waters, John Lee Hooker, ZZ TOP), a także własne utwory z przymrużeniem oka traktujące o tym, co jest głównym polem działalności Stefana i Włodka, czyli o szkole. W lipcu 2008 roku w roli basisty zespołu Roberta zastąpił Maciek Wolański, znany bluesowej publiczności z zespołu Sufit.

Oczywiście zespół nie rezygnuje też z akustycznego oblicza i bardziej archaicznego repertuaru. W ciągu 9 lat od założenia zespołu przez duet Stefana i Włodka Miziów i premierowego występu na festiwalu WYBRYK w III LO w 2000 roku zespół Mizia & Mizia razem z Witkiem, który nieco później dołączył do składu, czterokrotnie grał na Małej Scenie Rawy Blues, uczestniczył z sukcesami w takich festiwalach jak Blues Na Kujawach, Bluestracje, Noc Bluesowa w Rawie Mazowieckiej i Blues Brothers Day oraz koncertował w wielu miejscach w Polsce (Blues Club w Gdyni, Lizard King w Łodzi, kluby w Elblągu, Kłodzku) i oczywiście we wrocławskich klubach (4 Pory Roku, Gawra, Kaktus, Łykend, Rura, Kolor, Celtic). 

Ciekawostką mogą być występy akustycznego duetu Mizia&Mizia podczas podróży Miziów-nauczycieli po Rosji i Ukrainie razem z uczniami. Występy w Kijowie (Buddy Guy Blues Club, Blues Cafe i … występ uliczny na Chryszcziatiku) oraz w Sankt Petersburgu (Jimi Hendrix Blues Club) były naprawdę niesamowitym przeżyciem dla muzyków, ich uczniów i także niezwykle chłonnej na bluesa miejscowej publiczności. 

Skład zespołu : 

Stefan Mizia - harmonijka ustna
Witek Mizia - gitara elektryczna
Włodek Mizia - wokal, gitara akustyczna, gitara elektryczna
Grzegorz Siwicki - perkusja, instrumenty perkusyjne
Maciek Wolański - gitara basowa
Robert Puchacz - gitara basowa 

Koncert 08.03.2013 będzie premierą nowej płyty zespołu, zawierającej utwory Tadeusza Nalepy, z różnych okresów działalności. Oprócz zespołu Mizia & Mizia wystąpią podczas koncertu zaproszeni goście : Korolik & Korolik, Luba Moroz 

Arek Korolik - na scenie bluesowej w Polsce od 1996 roku, kiedy to zadebiutował w zespole Easy Street na festiwalu Rawa Blues. Przez kilkanaście lat koncertował solo lub w duecie. Wystąpił na większości polskich festiwali bluesowych, grał we Włoszech, Austrii, Danii i Czechach.

Maciej Korolik - od dziecka osłuchany z bluesem. Jako gitarzysta klasyczny zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień na wielu festiwalach. Od niespełna dwóch lat gra na gitarze elektrycznej tworząc duet ze swoim ojcem, Arkiem. 

Repertuar duetu to klasyka bluesa akustycznego z dużą domieszką gitary elektrycznej i bardziej nowoczesnych brzmień. Piosenki śpiewane są głównie po angielsku, chociaż zdarzają się również ich polskie tłumaczenia.

http://www.youtube.com/user/szufutin123

Bilety
Sprzedaż zakończona.