EnglishEnglish
 
Molesta ewenement

Molesta ewenement

sob., 22 lutego 2014, 21:00

Klub Graffiti
Al. Piłsudskiego 13
20-011, Lublin
sprzedaż zakończona
Opis

Molesta ewenement


Grupę zainicjowali w 1995 roku raperzy Piotr "Vienio" Więcławski i Paweł "Włodi" Włodkowski, początkowo działając pod nazwą Mistic Molesta. Niebawem do składu dołączył Marek "Kacza" Andrasik. W 1997 roku ukazała się kompilacja różnych wykonawców Smak B.E.A.T. Records, na której zespół zaistniał w kawałku "Osiedlowe akcje". Na tym samym krążku pojawił się też solowy numer Włodkowskiego, "Nie dla sławy i nie dla pieniędzy". Wkrótce skład skrócił nazwę do "Molesta", a w 1998 roku wydał debiutancki solowy album.

Po 1998 Andrasik opuścił zespół, który - już jako duet - rozpoczął pracę nad drugim albumem: "Evenement" ukazał się już w następnym roku. Kolejny krążek ujrzał światło dzienne w 2000 roku ("Taka płyta..."). O sukcesie produkcji Molesty świadczy fakt, że otrzymali nominację do nagrody Fryderyka. Przy produkcji albumów i singli z raperami współpracowali między innymi: 

Sebastian "V.O.L.T." Imbierowicz, Tomasz Chada, Tomasz "Pelson" Szczepanek, Robert "Wilku" Darkowski, Maciej "Bilon" Bilka, Przemysław "Pepper" Rekowski,  Przemysław "Łysy" Król i Michał "Wigor" Dobrzański, Tomasz "Borixon" Borycki, Wojciech "Wojtas" Schmidt, Wojciech "Sokół" Sosnowski, Łukasz "Fu" Gaweł czy Marcin "Koras" Korczak.

Włodkowski zajął się solową działalnością artystyczną i wydał dwa albumy, natomiast w wyniku współpracy, jaką wkrótce podjęli Więcławski i Szczepanek, w latach 2002-2005 powstała trylogia "Autentyk". Po okresie tworzenia pod szyldem innych projektów, wydany został album "Nigdy nie mów nigdy" (2006), pod którym podpisał się zespół Molesta Ewenement w składzie Włodkowski, Więcławski, Szczepanek i Darkowski. Rok później ostatni z wymienionych odszedł do innego składu, pozostali raperzy wkrótce wydali kolejny album ("Molesta i kumple"). W późniejszym czasie ukazały się krążki "Live! in Fonobar" i "Live in Warsaw 2012". Skład zapoczątkował także oficynę Respekt Recors.

Więcej o nich na stronach:

www.facebook.com/molestaofficial
www.youtube.com/molestatv

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
25 zł - przedsprzedaż
29 zł - w dniu koncertu 
Bilety
Sprzedaż zakończona.