EnglishEnglish
 
EKLEKTIK BARBARIANS - koncert finałowy

EKLEKTIK BARBARIANS - koncert finałowy
Musica Electronica Nova

sob., 26 października 2013, 20:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

EKLEKTIK BARBARIANS

Koncert finałowy


ARTYŚCI
Godz. 20:00

Nils Petter Molvaer & Moritz von Oswald

Godz. 22:00

Elektik Session

Nils Peter Molvaer – trąbka, elektronika
Bond – bass, elektronika
Pierre Jodlowski – bass, elektronika
Francois Donato – sound design
Przemysław Barski - control devices
Roli Mosimann – real time audio deconstruction

 

Moritz von Oswald & Nils Petter Molvaer

Moritz von Oswald rozpoczął swoją działalność artystyczną w zespole synth-popowym Die Doraus & Die marin we wczesnych latach 80-tych. Był również członkiem Schaumburg Palais Thomasa Fehlmanna i pracował przy powstaniu dwóch albumów Holgera Hillera. Od roku 1989  jest zaangażowany w produkcję studyjną i muzykę klubową. W tym okresie Von Oswald intensywnie współpracował z pionierami techno w Detroit, m.in. z Juanem Atkinsem, Eddie, 'Flashin' Fowlkesem. W 1992 roku wszedł w kolaborację z Markiem Ernestusem; działali wspólnie pod licznymi pseudonimami, z których najbardziej znane to Basic Channel, Maurizio, Quadrant i Rhythm&Sound. Ich wczesne produkcje korzystały jeszcze ze związków ze sceną Detroit, a pierwsze wydawnictwa natychmiast stały się klasykami gatunku.

W 2008 roku narodził się kolejny ambitny projekt. Tym razem siły połączyli Von Oswald i pionier detroickiej sceny techno, Carl Craig, w nagraniu serii „ReComposed” wydanej przez Deutsche Grammophon Gesellschaft. Ich podejście do muzyki Maurice'a Ravela i Modesta Musorgskiego było dość radykalne: uprościli oryginalne nagrania do taktownego minimum, jednocześnie wzbogacając pozostałość i osiągając prawdziwie hipnotyczny efekt; nagranie płynnie przechodzi od ambientu do minimal disco.

Zainteresowania muzyczne Von Oswalda sięgają nie tylko w kierunku muzyki klasycznej i jazzu. Doskonałym tego przykładem jest jedno jego największych osiągnięć –  opracowanie swoistej fuzji muzyki techno i dub, w ramach współpracy swojej i Ernestusa z artystą reggae Paulem St. Hilairem (aka Tikiman) z Dominikany.

Norweski trębacz, kompozytor i producent Nils Petter Molvaer łączy wiele stylów muzycznych - jazz, ambient, house, electronic beats i break beats, a także elementy hip hopu, rocka i muzyki pop, które w lekki sposób przekuwa na wymowne pejzaże dźwiękowe o wyjątkowej intensywności.

Debiutancki album Nilsa Pettera Molvaersa Khmer (ECM 1997) nadał jego karierze prawdziwy rozpęd. Wcześniej zdobył sobie reputację jako kluczowa postać norweskiej sceny, pracując z grupą Masqualero, z Sidselem Endresenem, Marilyn Mazur czy Jonem Balke. Jednak to Khmer umieścił artystę w centrum uwagi i przyniósł mu liczne nagrody. Następnie pojawił się przewrotnie zatytułowany album Solid Ether (ECM2000), np3 (Universal 2002), Streamer (Universal 2004), ER (Universal 2005), a trzy lata potem Revision (Universal 2008). Wydane później tytuły Hamada (Universal 2009) i Baboon Moon (Sony 2011) opierały się już na nowym składzie Nielsa Pettera Molvaera – trio.

W trakcie intensywnych, międzynarodowych tras koncertowych, Nils Petter tworzył muzykę na potrzeby teatru (m.in. inscenizacji ibsenowskich Duchów) oraz filmu, m.in. Edy, Es schläft ein Lied in allen Dingen, Frozen Heart, Stratosphere Girl, The Invention of Love, Leaps and Bounds, Shameless i serialu telewizyjnego Harry and Charles. Artysta aktywnie działa na rzecz promocji Norwegii jako kraju pełniącego obecnie kluczową rolę w rozwoju jazzu i muzyki współczesnej.

Bilety:

110 zł - bilet VIP
80 zł - bilet normalny 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.