EnglishEnglish
 
Fortepian do potęgi - koncert symfoniczny

Fortepian do potęgi - koncert symfoniczny
Musica Electronica Nova

pt., 25 października 2013, 19:00

Filharmonia Wrocławska
ul. Piłsudskiego 19
50-044, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

FORTEPIAN DO POTĘGI

Koncert symfoniczny

ARTYŚCI

Jean-Frederic Neuburger – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego
Pascal Rophé – dyrygent

IRCAM
Thomas Goepfer, Arshia Cont, Gilbert
Nouno – projektanci muzyki komputerowej IRCAM
Sylvain Cadars – reżyser dźwięku IRCAM

Już za dwa miesiące, 4 grudnia 2013, minie pierwsza rocznica śmierci Jonathana Harveya (1939-2012), jednego z najwybitniejszych brytyjskich twórców drugiej połowy XX wieku.

Już za dwa miesiące, 4 grudnia 2013, minie pierwsza rocznica śmierci Jonathana Harveya (1939-2012), jednego z najwybitniejszych brytyjskich twórców drugiej połowy XX wieku.  Kompozytora, któremu udało się połączyć w swej twórczości, dwa – jak mogłoby się wydawać – dość odległe światy: duchowość i skłonność do medytacji oraz racjonalne badanie  dźwięku przy użyciu najnowszych technologii. W Speakings kompozytor podejmuje jeden z najbardziej zajmujących problemów twórczych, jakim jest związek muzyki z ludzką mową. Dokonuje się to nie tylko poprzez sugestię, że muzyka może stanowić rodzaj ekspresyjnego języka, kształtowanego przez emocje i rytm, ale także za sprawą techniki kompozytorskiej.

Philippe Manoury to kompozytor młodszy od Harveya o kilkanaście lat. W latach 80. Manoury także rozwijał umiejętności związane z muzyką elektroniczną w IRCAMie, a następnie na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Echo-Daimónon (2011-2012) został skomponowany na wspólne zamówienie Orkiestry Paryskiej, Filharmonii Wrocławskiej i IRCAM-Centre Pompidou. Kompozytor nie tylko wyzyskał tu w pełni możliwości związane z generowaniem partii elektronicznej, ale także wplótł je w konwencję tradycyjnego koncertu fortepianowego.

Bilety:

40zł - bilet normalny 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.